کد خبر: 3471967
تاریخ انتشار: ۱۲ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۲:۴۸
نیک‌بخش:
گروه اجتماعی: مدیرکل کتابخانه‌هاي عمومی استان زنجان گفت: طی گرامیداشت دهه فجر انقلاب اسلامی، کتاب «جاذبه و دافعه علی(ع)» نوشته استاد شهید مطهری در کتابخانه‌های استان زنجان نقد و بررسی می‌شود.

امیرعلی نیک‌بخش، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان زنجان، در گفت‌وگو با خبرگزاری بین‌المللی قرآن (ایکنا) از زنجان، اظهار کرد: گرامیداشت ایام‌الله دهه فجر بهترین فرصت برای روشنگری و بصیرت‌افزایی به‌ویژه برای نسل سوم و چهارم که خاطره شفافی از این ایام و تلاش‌هایی که برای به ثمر نشستن خواسته‌های ملت ایران در آن سال‌ها صورت گرفته، ندارند، محسوب می‌شود و باید مسئولان و دست‌اندرکاران این حوزه نهایت استفاده را در این زمینه داشته باشند.

وی با بیان اینکه در سي و هفتمين سالگرد پيروزی انقلاب اسلامي ايران، نهاد کتابخانه‌های عمومی استان زنجان نیز با رویکرد فرهنگی سعی در گرامیداشت ایام‌الله دهه فجر انقلاب اسلامی دارد، تصریح کرد:‌ ستاد دهه فجر در اداره‌كل كتابخانه‌های عمومي استان و ادارات شهرستان‌های تابعه تشکیل شده است تا برنامه‌های اجرایی به بهترین نحو مدیریت شده و از موازی کاری در این زمینه پرهیز شود.

نیک‌بخش تاکید کرد:‌ با توجه به گسترش فضای کتابخانه‌ها، افتتاح کتابخانه عمومی هدايت روستای بوغداکندی شهرستان زنجان و افتتاح کتابخانه عمومي عترت روستای نورين شهرستان ابهر در ایام دهه فجر در دستور کار قرار دارد همچنین طی این مدت اجرای طرح عضویت نيم بهاء در کتابخانه های عمومی استان صورت می‌گیرد.

این مسئول به برگزاری جلسات نقد و بررسی تعدادی از کتاب‌های مفید اشاره کرد و گفت:‌ برگزاری جلسات نقد و بررسي کتاب‌های مرتبط با انقلاب اسلامی در كتابخانه‌ها و گروه‌های عصر كتاب در طول ايام دهه فجردر دستور کار قرار دارد که از جمله این کتاب‌ها می‌توان به تاریخ تحولات اجتماعی،سیاسی و اقتصادی ایران نوشته دکتر رمضان محمدی نشر مبنای خرد، اینجا چه میکنی گل سرخ؟ زندگی ‌‌نامه داستانی ش‍ه‍ی‍د مصطفی‌ چ‍م‍ران‌، نوشته اصغرفکور، نشر شاهد، جاذبه ودافعه علی، نوشته شهیدمطهری، نشر صدرا، لحظه‌های انقلاب، نوشته محمود گلابدره‌ای نشر عصرداستان، پرواز 4721، پاریس تهران، نوشته محمدرضا شمس نشر تاریخ و فرهنگ و همچنین انقلاب اسلامی و ریشه‌های آن، نوشته عباسعلی عمید زنجانی نشر طوبی اشاره کرد.

نیک‌بخش با اشاره به اینکه ارائه مقالات مرتبط با انقلاب اسلامی در کتابخانه‌های عمومی استان در طول ايام دهه فجر در دستور کار قرار دارد، به برگزاری مسابقات کتابخوانی آنلاین و مکتوب از طريق شبكه كتابخوانان حرفه‌ای در طول ايام دهه فجر خبر داد و گفت:‌ در شهرستان زنجان: کتاب آينده انقلاب اسلامی نویسنده: مرتضی مطهری، ناشر: صدرا بوده و مسابقه در دو شیوه مكتوب و آنلاین برگزار می‌شود.

وی افزود:‌ این مسابقه در شهرستان ابهر: کتاب آینده انقلاب اسلامی ایران؛ مجموعه یادداشت‌ها، سخنرانی‌ها و مصاحبه‌های استاد شهید مطهری از 01/11/1394 لغایت 30/11/1394، در شهرستان خرمدره: كتاب حدیث نور نوشته ابراهیم رستمی از مورخه 10/11/94 و در شهرستان طارم: كتاب انتخابات لیله‌القدر نظام اسلامی نوشته رهبر معظم انقلاب حضرت آیت‌الله خامنه‌ای برای علاقه‌مندان برگزار می‌شود.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: