کد خبر: 3801604
تاریخ انتشار: ۱۸ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۱
گروه اجتماعی ــ مسئول مرکز نیکوکاری بانوان شهید عسگری شهر هیدج از اجرای طرح «سه‌شنبه‌های مهربانی» خبر داد و گفت: این طرح به‌منظور بهره‌مندی مددجویان به‌ویژه سالمندان و بیماران تحت حمایت کمیته امداد شهر هیدج از غذای گرم و ترویج فرهنگ اطعام نیازمندان در این شهر اجرایی می‌شود.
اجرای طرح «سه‌شنبه‌های مهربانی» در هیدجفاطمه هادیلو، مسئول مرکز نیکوکاری بانوان شهید عسگری شهر هیدج، در گفت‌وگو با ایکنا از زنجان، با بیان اینکه خدمت به خلق خدا، در فرهنگ تعالیم قرآن و عترت، ارزش و ثواب فراوانی دارد، گفت: حتی در روایات، دستگیری از دیگران و گره گشودن از مردم، نسبت به برخی اعمال عبادی نظیر حج یا عمره مستحب، از ثواب والاتری برخوردار است.
وی ادامه داد: خداوند متعال در آیه هفت سوره طلاق در این رابطه می‌فرماید: «لِیُنفِقْ ذُو سَعَةٍ مِّن سَعَتِهِ وَمَن قُدِرَ عَلَیْهِ رِزْقُهُ فَلْیُنفِقْ مِمَّا آتَاهُ اللَّهُ لَا یُکَلِّفُ اللَّهُ نَفْسًا إِلَّا مَا آتَاهَا سَیَجْعَلُ اللَّهُ بَعْدَ عُسْرٍ یُسْرًا؛ بر توانگر است که از دارایى خود هزینه کند و هر که روزى او تنگ باشد باید از آنچه خدا به او داده خرج کند خدا هیچ کس را جز [به قدر] آنچه به او داده است تکلیف نمى‏‌کند خدا به‌زودى پس از دشوارى آسانى فراهم مى‏‌کند».
هادیلو افزود: امام علي‏(ع) نیز در بیان اهمیت کمک به نیازمندان می‌فرمایند: «إنَّ أحَبَّ المُؤمنِينَ إلَي اللَّهِ مَن أعانَ المُؤمِنَ الفَقيرَ مِنَ الفَقرِ في دُنياهُ و مَعاشِهِ» محبوب‏ترين مومن نزد خداوند كسی است كه مؤمن فقيری را، در تنگدستی دنيا و گذران زندگی  ياری رساند.
وی با اشاره به اینکه مردم شهر هیدج همواره در انجام کارهای خیر پیشتاز هستند، گفت: به برکت وجود این خیرین هیدج از شهرهای بدون متکی در استان است.
هادیلو در ادامه از اجرای طرح «سه‌شنبه‌های مهربانی» در شهر هیدج با همکاری مجمع نیکوکاری بانوان شهید عسگری این شهر خبر داد و افزود: تعداد 200 پرس غذای گرم روزهای سه‌شنبه هر هفته از طریق مجمع بانوان خیر شهر هیدج تهیه و به منظور اطعام مددجویان تحت حمایت کمیته امداد به ویژه سالمندان بین آنها توزیع می‌شود .
هادیلو تصریح کرد: اجرای طرح به منظور بهره‌مندی مددجویان به‌ویژه سالمندان و بیماران تحت حمایت کمیته امداد شهر هیدج از غذای گرم و ترویج فرهنگ اطعام نیازمندان در این شهر اجرایی می‌شود.
یادآور می‌شود، شهر هیدج از شهرهای پیشگام در کمک به نیازمندان بوده و مرکز نیکوکاری شهید عسگری این شهر نیز یکی از مراکز موفق استان به شمار رفته و مبدع طرح سه‌شنبه‌های مهربانی است.
انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: