کد خبر: 3802167
تاریخ انتشار: ۲۰ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۶
گروه اجتماعی ــ مدیرکل اوقاف استان زنجان احداث پروژه‌های سرمایه‌گذاری را یکی از فعالیت‌های اوقاف برشمرد و گفت: به برکت موقوفات زمینه اشتغال ۳۵ هزار نفر فراهم شده است.
ایجاد اشتغال برای ۳۵ هزار زنجانی از محل موقوفاتحجت‌الاسلام جعفر جنتی، مدیرکل اوقاف استان زنجان در گفت‌وگو با ایکنا از زنجان، در مورد مهمترین اقدامات و عملکرد یک ساله اداره‌کل اوقاف و امور خیریه در حوزه سرمایه‎‌گذاری و اشتغال اظهار کرد: یکی از فعالیت‌های این اداره ایجاد پروژه‌های سرمایه‌گذاری از عواید موقوفات است که در این راستا 50 پروژه احداث شده و سالانه 200 نفر به شکل رایگان از این نیت استفاده می‌کنند.
وی ادامه داد: یکی از مهمترین پروژه‌های سرمایه‌گذاری احداث تالار احسان با نیت ازدواج آسان زوج‌های جوان است که ساخت آن در سال گذشته به اتمام رسیده و در حال تجهیز است تا به زودی مورد استفاده قرار گیرد.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان زنجان کمک ساخت حوزه علمیه امام صادق(ع) خدابنده از محل عواید موقوفه قیدار نبی را از دیگر اقدامات این اداره برشمرد و گفت: پس از تکمیل 2000 طلاب در این حوزه تحصیل خواهند کرد.
وی بیان کرد: احداث پروژه پیامبر اعظم(ص) 1 با کاربری تجاری اداری به متراژ 850 مترمربع با سهام 100 درصدی اوقاف به پایان رسیده و برآورد هزینه آن 9 میلیارد تومان است که تا کنون سبب اشتغال 20 نفر شده است.
جنتی ادامه داد: پروژه پیامبر اعظم(ص) 2 نیز با متراژ 2587 مترمربع برای رفاه حال مردم در حال ساخت است که هزینه اجرای آن 23 میلیارد تومان برآورد شده و در مرحله سفت‌کاری است.
این مسئول به برنامه بازسازی، عمران و آبادانی امامزادگان اشاره کرد و گفت: 132 امامزاده مشمول این طرح قرار گرفتند که احداث تربت‌خانه، شبستان، ضریح و سرویس‌های بهداشتی از اقدامات انجام شده در این راستا است.
وی با اشاره به اینکه تعداد مساجد استان پیش از انقلاب 385 باب بود، تصریح کرد: به برکت انقلاب اسلامی و ارج نهادن به جایگاه این اماکن مقدس، اکنون تعداد مساجد به 1450 باب رسیده است.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان زنجان یادآور شد: کلینیک موقوفه محمدیوسف هوشمند به متراژ 2587 مترمربع به بهره‌برداری رسیده و سالانه 10 هزار نفر در حوزه سلامت به طور رایگان از خدمات این کلینیک استفاده می‌کنند.
وی به فعالیت نمایندگی ایرانخودرو حسنی و احداث بیش از 4000 رقبه اشاره کرد و گفت: به برکت موقوفات برای 35 هزار نفر اشتغال ایجاد شده است.
انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: