کد خبر: 3802927
تاریخ انتشار: ۲۲ فروردين ۱۳۹۸ - ۲۰:۴۷
گروه اجتماعی- مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان زنجان گفت: علاوه بر اشتغال و درمان، مناسب‌سازی فضاهای شهری یکی از دغدغه‌های جانبازان است.
مناسب‌سازی فضاهای شهری از دغدغه‌های جانبازان در جامعهبه گزارش ایکنا از زنجان، علی کاظمی 22 فروردین‌ماه در مراسم تجدید میثاق علمداران حماسه با آرمان‌های امام(ره) و شهدای انقلاب اظهار کرد: گرامیداشت روز شهدا، جانبازان و آزادگان از برنامه‌های مهم بنیاد شهید به شمار می‌رود که در این مناسبت‌ها برنامه‌های ویژه‌ای اجرا می‌شود.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان زنجان با اشاره به اینکه استان زنجان 7 هزار جانباز تقدیم نظام اسلامی کرده است، بیان کرد: ۹۱ نفر از جانبازان بالای ۷۰ درصد استان در قید حیات هستند.
وی جانبازان ۷۰ درصد را شهدای زنده خواند و گفت: خدمت‌رسانی به این قشر از جامعه وظیفه ماست؛ چراکه آن‌ها روزی جان خود را در راه حفظ امنیت و آرامش ما به میدان‌های نبرد بردند.
این مسئول با اشاره به اینکه جانبازان به عنوان معتمدین در محلات کمک کار بنیاد هستند، جانباز شهید حاج حسین رمضانی را نمونه ایثار اجتماعی برشمرد و افزود: ایثار اجتماعی در جامعه جریان دارد، چنانکه مشاهده کردیم در سیل اخیر جانبازان در اولین روزها به عنوان سفیران ایثار اجتماعی در منطقه حضور داشتند.
وی خاطرنشان کرد: کارکنان بنیاد شهید استان نیز در این راستا یک روز از حقوق خود را به کمک سیل‌زدگان اختصاص دادند.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان زنجان همچنین به مشکلات جانبازان در جامعه اشاره کرد و افزود: اشتغال، درمان و مناسب‌سازی شهری از جمله مشکلات این عزیزان به شمار می‌رود.
وی ابزار امیدواری کرد: با اجرای قانون جامع ایثارگری به طور کامل در ادارات می‌توان درخواست جانبازان و خانواده‌های تحت پوشش آنها را به نحو احسن اجرایی کرد.
انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: