کد خبر: 3803055
تاریخ انتشار: ۲۳ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۹:۱۵
گروه سیاست و اقتصاد _ امام جمعه قیدار سپاه را بازویی توانمند برای نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و پناهگاهی مستحکم برای ملل مسلمان خواند و گفت: روشن‌ترین پیام تصمیم کاخ سفید آن است که سپاه، راه را درست رفته و تیرش دقیقا به هدف نشسته است.
سپاه بازوی توانمند نظام جمهوری اسلامی استبه گزارش ایکنا از زنجان، حجت‌الاسلام علی موسوی، امام جمعه قیدار، ظهر امروز، ۲۳ فروردین‌ماه در خطبه‌های نماز جمعه شهر قیدار، اظهار کرد: سپاه یک نهاد مقدس برخاسته از انقلاب و متن مردم ایت و این نهاد با نفس مسیحایی امام راحل شکل گرفت، در واقع یکی از معجزات الهی تشکیل همین سپاه به عنوان بازویی توانمند برای نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و پناهگاهی مستحکم برای ملل مسلمان و مظلومان منطقه است.
وی تصریح کرد: سپاه از طرف خبیث‌ترین و جنایتکارترین دولت دنیا، به عنوان تروریست لقب گرفته‌ است، چرا که از نظر آمریکایی‌ها هر کس مقابل قلدری آنها بایستد و آنها را در رسیدن به اهداف شوم و ظالمانه خود ناکام بگذارد تروریست است.
امام جمعه قیدار با اشاره به اینکه تروریست خواندن سپاه نتیجه‌ای معکوس داشت، بیان کرد: روشن‌ترین پیام این تصمیم کاخ سفید آن است که سپاه، راه را درست رفته و تیرش دقیقا به هدف نشسته است و پاسداران انقلاب، در قلب ملت هستند و خواهند بود.
وی با تاکید بر اینکه این تصمیم ابلهانه رئیس‌جمهور آمریکا، از روی عصبانیت، استیصال و دستپاچگی، ناتوانی و عقده‌های حقارت چهل ساله اتخاذ شده است، ادامه داد: آمریکا رویای خاورمیانه جدید را در سر داشت که با همت و مجاهدت سردار سلیمانی‌ها، خاورمیانه جدید، نه طبق برنامه‌ریزی آمریکا، بلکه با روح مقاومت در مقابل استکبار شکل گرفت.
موسویادامه داد: ما از شورای عالی امنیت ملی کشورمان که ساعتی پس از اعلام تصمیم کاخ سفید، «ستاد فرماندهی مرکز آمریکا» و تمامی نیروهای وابسته به آن را «گروه تروریستی» معرفی کرد تشکر و قدردانی می‌کنیم.
وی با بیان اینکه اقدام وقیحانه رئیس جمهور آمریکا، زنجیره فروپاشی نظام تروریستی آمریکا و صهیونیست را تکمیل خواهد کرد، افزود: یکى از مهم‌ترین پیامدهاى اقدام ترامپ در مورد سپاه، عمق بخشی به وحدت ملى بین گروه‌هاى مختلف در ایران بود.
موسوی به در پیش بودن روز ارتش اشاره کرد و گفت: 29 فروردین سالروز تولد دوباره ارتش جمهوری اسلامی ایران است که یک روز بزرگ در تاریخ ملت ایران محسوب می‌شود و ارتش و سپاه در کنار یکدیگر پشتیبان نظام هستند.
امام جمعه قیدار همچنین با اشاره به ولادت حضرت علی اکبر(ع) و روز جوان یادآور شد: از دیدگاه اسلام دوران جوانی نقش بسیار مهم و سازنده در شکل‌گیری مثبت شخصیت انسان و جامعه دارد، کما اینکه مخاطب اصلى بیانیه گام دوم انقلاب رهبر معظم انقلاب اسلامى جوانان هستند.
وی به وقوع بلایای طبیعی هم‌چون سیل به عنوان یک  آزمون و امتحان برای همگان اشاره کرد و افزود: با توجه به این که سیل اخیر در مناطق وسیعی از کشور، ویرانگر، دردناک و  بی‌سابقه بود صرف ابراز تأسف و همدردی با سیل‌زدگان کافی نیست و باید خود را جای آن‌ها بگذاریم، افراد متمکن و خیرین و آحاد ملت هر کس در حد وسع و توان خود باید به فریاد سیل‌زدگان برسد.
انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: