کد خبر: 3805917
تاریخ انتشار: ۰۳ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۱
گروه اجتماعی ــ اعضای بدن یک جانباز دوران دفاع مقدس زنجانی با رضایت خانواده‌اش به بیماران نیازمند عضو اهدا شد.
اهدای عضو توسط جانباز زنجانیبه گزارش ایکنا از زنجان، جواد (اصغر) اورنگ، جانباز والامقام 20 درصد زنجانی، در عملی خداپسندانه تعدادی از اعضای بدن خود را به هم‌وطنان نیازمند اهدا و به زندگی آنان حیاتی دوباره بخشید.
جانباز دفاع مقدس زنجانی با این اقدام خود که مصداق بارزی از ایثار اجتماعی به شمار می‌رود، صفحه زیبای دیگری را از فرهنگ والای ایثار در جامعه به نمایش گذاشته و با این کار خداپسندانه، گامی مهم در جهت ترویج ایثار و اشاعه ارزش‌های ناب اسلامی برداشته است.
این جانباز سرافراز نه تنها در دوران هشت سال دفاع مقدس از خود ایثارگری نشان داد، بلکه پس از مرگ نیز با اهدای اعضای بدن خویش ایثارگری و جانبازی را تداوم بخشید و به بیماران نیازمند، زندگی تازه بخشید.
آیت‌الله خاتمی، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان، مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان زنجان، فرماندار و رئیس دانشگاه علوم پزشکی با خانواده جواد اورنگ دیدار کردند و ضمن عرض تسلیت، از خانواده این جانباز ایثارگر و فداکار تقدیر و تشکر کردند.
گفتنی است جانباز گران‌قدر جواد اورنگ که از یادگاران و دوران دفاع مقدس است، در 28 شهریورماه سال 1340 در زنجان متولد شد و با آغاز جنگ تحمیلی به عنوان سرباز ارتش عازم جبهه‌های نبرد حق علیه باطل شد، و در 21 خردادماه سال 1360 از ناحیه دست راست در منطقه مریوان به درجه رفیع جانبازی نائل‌ آمد.
لازم به ذکر است جانباز سرافراز جواد اورنگ برادر والامقام شهید ابراهیم اورنگ است که به عنوان نیروی داوطلب بسیجی در جنگ حضور داشت و در دوم خرداد سال 1361 و در شهر خرمشهر، حین عملیات بیت المقدس به شهادت رسید.
انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: