کد خبر: 3807305
تاریخ انتشار: ۰۹ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۵
حجت‌الاسلام تویسرکانی بیان کرد:
گروه سیاست و اقتصاد ــ مسئول دفتر نمایندگی ولی‌فقیه در سازمان بسیج مستضعفین با بیان اینکه اندیشه شهید مطهری باطل‌السحر نحله‌های فکری در آن دوران بود، افزود: شهید مطهری با بهره‌گیری از لسان صریح، هیچگاه در مقابل فکر غلط کوتاه نیامده و مرد مبارزه با افکار انحرافی بود.
اندیشه شهید مطهری؛ باطل‌السحر نحله‌های انحرافیبه گزارش ایکنا از زنجان، حجت‌الاسلام محمدرضا تویسرکانی، مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سازمان بسیج مستضعفین، امروز، 9 اردیبهشت‌ماه در همایش «حکمت مطهر» با اشاره به فراگیری نفرت از شاه در دوران رژیم پهلوی اظهار کرد: حتی کودکانی که به تازگی وارد فضاهای آموزشی شده بودند نیز علاقه‌ای به شاه و آن سیستم نداشتند.
وی با اشاره به اینکه در آن دوران جریان‌های فکری مختلفی از جمله جریان چپ با نحله‌های مختلف فعالیت می‌کردند و در بین آن‌ها مارکیست‌ها جذابیت عظیمی داشتند، گفت: ملی‌گرایان از دیگر جریان‌های فکری قبل از انقلاب اسلامی بودند که فعالیت چشمگیری داشتند و جریان مذهبی نیز جوانان مذهبی را دربرمی‌گرفت.
مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سازمان بسیج مستضعفین یادآور شد: در جنگ افکار دوران پهلوی شهید مطهری به میدان آمد تا فکر جدیدی را ارائه کند که مورد توجه مردم باشد. در این بین اندیشه و فکر امام(ره) مورد قبول مردم بود و با ایشان همراهی کرده و حمایت مردم از امام موجب شد تا پیروزی انقلاب اسلامی رقم بخورد.
 
جهان‌بینی توحیدی شهید مطهری
وی با بیان اینکه اندیشه شهید مطهری باطل‌السحر همه نحله‌های فکری در آن دوران شد، افزود: این موضوع موجب شد تا هوشمندانه گروه فرقان شهید مطهری را به شهادت برسانند چرا که این گروه اعتقاد به اسلام منهای روحانیت داشتند.
تویسرکانی به عظمت شهید مطهری و تأثیرگذاری او در مقابله با نحله‌های مختلف اشاره کرد و افزود: از دیدگاه برخی کارشناسان در خصوص تفاوت بین مطهری و شریعتی اینگونه بیان شده است که مطهری ماندگاری می‌داد و شریعتی روی موج احساس سوار می‌شد.
وی با بیان اینکه جهان‌بینی توحیدی شهید مطهری دارای عمق بسیاری بود، بیان کرد: شهید مطهری با بهره‌گیری از لسان صریح، هیچگاه در مقابل فکر غلط کوتاه نیامده و مرد مبارزه با افکار انحرافی بود و با شهادت وی از عظمت او چیزی کم نشد بلکه اوج گرفت و مورد توجه همگان بود.
وی با بیان اینکه سپاه نباید درگیر مسائل پوچ و واهی شود و اعتقادات سالم و صالح موجب تاثیرگذاری سپاه در جامعه می‌شود، ادامه داد: سپاه به عنوان پاسدار انقلاب اسلامی همواره تاثیرگذار بوده است و هیچگاه در برابر دشمن کوتاه نیامده است.
 
رسالت روحانیت
مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سازمان بسیج مستضعفین با اشاره به شهادت یکی از روحانیون همدان، گفت: اکثریت طبقه روحانیت خدوم و خدمتگزار هستند و این وضعیت دلیل بر تأثیرگذاری لباس روحانیت است. روحانیت در سپاه نیامده که امر و نهی کند و اگر مشی او غیر از خدمتگزاری و نوکری باشد، مورد تأیید مقام معظم رهبری نیست. رسالت روحانیت حفاظت، تبیین و روشنگری از افکار و عقاید انقلابی است.
این مسئول ابراز کرد: اگر مسئولان ما دولت، قوه قضائیه و مجلس سوء تدبیر و مدیریت داشته و از غفلت خارج نشوند، در زمزه خائنین به خون شهدا محسوب می‌شوند همانگونه که اگر مسئولی کار بلد نیست باید استعفا دهد و برود وگرنه خائن به خون شهدا و اسلام است.
وی سوء‌مدیریت را تهدیدی درونی در جامعه دانست و گفت: ما انقلابی هستیم و نقشه راهمان مشخص است و جناحی صحبت نمی‌کنیم. افکار باطلی که به اسم امام زمان(عج) و آزادی به میدان آمده‌اند، تهدید دوم برای انقلاب اسلامی محسوب می‌شوند، این افکار با برند امام زمان تحلیل لجنی را وارد افکار جوانان می‌کنند.
حجت‌الاسلام تویسرکانی با بیان اینکه در سال‌های اخیر فکری همچون اسلام ایرانی مطرح شد، افزود: اگر در انتخابات به اسم سپاه از مصداقی حمایت شود، خیانت است، سپاه، پاسدار انقلاب و امامت بوده و متعلق به حزب و جریانی نیست.
وی با اشاره به تروریستی نامیدن سپاه از سوی ترامپ، افزود: سپاه هیچگاه تروریست نبوده است و همواره در مبارزه با جریان تروریستی فعالیت کرده است به گونه‌ای که  18 هزار شهید را تقدیم کرده است.
انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: