کد خبر: 3812332
تاریخ انتشار: ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۵:۴۹
گروه سیاست و اقتصاد- امام جمعه ماهنشان گفت: با ارتقای قدرت نظامی مبتنی بر بومی‌سازی تکنولوژی نظامی، دیگر آمریکا به عنوان یک قدرت نظامی برتر در جهان و به ویژه خاورمیانه به حساب نمی‌آید.
اقتدار نظامی ایران، آمریکا را در حلقه تنگ محاصره قرار داده استبه گزارش ایکنا از زنجان، حجت‌الاسلام علی زاهدی‌پور در خطبه‌های نماز جمعه این هفته ماهنشان با اشاره به حضور نیروها و تجهیزات نظامی آمریکا در خلیج فارس اظهار کرد: جنگی اتفاق نخواهد افتاد، چرا که اقتدار نظامی و حضور با برنامه ایران در جای جای خاورمیانه، آمریکا را در حلقه تنگ محاصره قرار داده است.
وی با اشاره به اینکه آمریکا از قدرت و نفوذ نظامی ایران و البته به تعبیر رهبر معظم انقلاب از اراده قوی و پولادین ملت ایران آگاه است، تصریح کرد: اگر روزی برخی کوته فکران از درک درست حضور ایران در سوریه و عراق و حمایت از یمن و لبنان و فلسطین و ... عاجز بودند، باید امروز بفهمند که چگونه اقتدار نظامی ایران اسلامی منافع آمریکا را در خاورمیانه با خطر مواجه کرده و این قدرت استکباری را در حلقه تنگ محاصره قرار داده است.
زاهدی‌پور ادامه داد: در عین حال امروز با اقدامات کشور عزیزمان در ارتباط با ارتقای قدرت نظامی مبتنی بر بومی‌سازی تکنولوژی نظامی، دیگر آمریکا به عنوان یک قدرت نظامی برتر در جهان و به ویژه خاورمیانه به حساب نمی‌آید.
وی با اشاره به اینکه به لحاظ سیاسی و اجتماعی هیچ گونه اقبالی نسبت به جنگ در خاورمیانه آن هم با محوریت آمریکا وجود ندارد، گفت: مفتی اهل سنت عراق دفاع از ایران را واجب شرعی اعلام کرده است.
امام جمعه ماهنشان به درخواست آمریکا برای مذاکره اشاره کرد و گفت: قدرت فوق تصور و آمادگی و اقتدار کامل ایران، به گونه‌ای افزایش یافته که ترامپ که خود اقدام به لغو معافیت‌های تحریمی کرده، امروز تمنای مذاکره دارد و شماره تلفن می‌فرستد. تنها راه مبارزه با دشمن، نه تسلیم و نه مذاکره در شرایط فعلی، بلکه مقاومت و اراده محکم و استوار است.
زاهدی‌پور ادامه داد: طبق فرمایش رهبر معظم انقلاب، مذاکره با آمریکا در وضعیت فعلی سم است، ضمن آن که دستگاه دیپلماسی ما این سم را قبلاً به ویژه در موضوع برجام امتحان کرد و دیدیم که عوارض منفی این سم برای مردم ایران تلخ بود.
امام جمعه ماهنشان ضمن اشاره به اینکه آمریکا برای مذاکره قابل اعتماد نیست و از طرفی استراتژی آمریکا محوریت دادن به رژیم صهیونیستی است، افزود: پیشنهاد مذاکره از سوی آمریکا برای تسهیل در روند معامله شوم قرن و مشروعیت دادن به رژیم صهیونیستی و تأسیس آمریکای دوم در خاورمیانه است.
انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: