کد خبر: 3814123
تاریخ انتشار: ۰۲ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۳
گروه اجتماعی- فرماندار طارم دلیل زندانی شدن بسیاری از مردم برای جرائم مالی غیرعمد را عدم آگاهی آنان برشمرد و گفت: بسیاری از مردم بدون آگاهی به‌خاطر چک یا سفته و همچنین نداشتن بیمه خودرو و عدم توانایی پرداخت دیون خود گرفتار زندان شده‌اند.
آموزش و آگاه‌سازی مردم از عوامل بازدارنده جرائم مالی غیرعمد استبه گزارش ایکنا از زنجان ستار صفری، فرماندار طارم شامگاه چهارشنبه یک خرداد ماه در اولین جشن گلریزان شهرستان طارم کمک‌های مالی مردم این شهرستان در ماه ضیافت الهی را توفیق الهی برشمرد و افزود: وظیفه اصلی نهادهای دولتی اطلاع‌رسانی و آگاه‌سازی مردم از طریق آموزش‌های مربوطه در مورد مسائل حقوقی است و امیدواریم با اطلاع‌رسانی و آموزش به خانواده‌ها و پیشگیری، همه کمک کنیم تا فردی به جرم غیر عمد گرفتار زندان نشود.
وی دلیل زندانی شدن بسیاری از مردم برای جرائم غیرعمد مالی را عدم آگاهی آنان برشمرد و اظهار کرد: بسیاری از مردم بدون آگاهی به خاطر چک یا سفته و همچنین نداشتن بیمه خودرو و عدم توانایی پرداخت دیون خود گرفتار زندان شده‌اند.
این مسئول آزادی زندانیان جرائم غیرعمد را موجب کاهش آسیب‌های اجتماعی برشمرد و خاطرنشان کرد: در بسیاری از موارد زندانی شدن سرپرست خانوار به‌خصوص در جرائم مالی غیرعمد آسیب‌های زیادی به همسر و فرزندان آنان وارد کرده و حتی منجر به از هم پاشیدن خانواده می‌شود و باید از ظرفیت بالای خیران شهرستان برای بهبود شرایط زندگی خانواده‌های زندانیان، استفاده کرد.
فرماندار طارم عنوان کرد: بیشترین حجم پرونده‌های موجود در دادگستری شهرستان مربوط به مسائل خانوادگی و مشکلات اقتصادی است.
این مسئول مردم شهرستان را خیر و نوع دوست توصیف و اضافه کرد: در سال 97 توسط خیران این شهرستان از طریق نهادهای خیریه بیش از 30 میلیارد ریال انواع کمک‌های نقدی و غیرنقدی برای کمک به نیازمندان جمع‌آوری شده است.
وی همچنین از مشارکت مردمی در اجرای پروژه‌های عمرانی این شهرستان ابراز خرسندی کرد و افزود: مردم طارم در سال 97 مبلغ 50 میلیارد ریال برای احداث پروژه‌های عمرانی در سطح شهرستان خودیاری و مشارکت داشته‌اند.
در ادامه مراسم نیز رئیس دادگستری شهرستان طارم گفت: به همت خیرین در اولین جشن گلریزان این شهرستان مبلغ 950 میلیون ریال کمک های نقدی جهت آزادی زندانیان جرائم غیرعمد جمع‌آوری شد.
علیرضا عسگری محکومان مالی و غیرعمد شهرستان طارم را 10 نفر عنوان کرد و اظهار کرد: بیشتر محکومان مالی و غیرعمد این شهرستان مربوط به کارهای کشاورزی و بدهکاران مالی هستند و توانایی پرداخت بدهی خود را ندارند که با کمک مردم نوع دوست این شهرستان آزاد خواهند شد.
انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: