کد خبر: 3814221
تاریخ انتشار: ۰۲ خرداد ۱۳۹۸ - ۲۱:۵۱
گروه فعالیت‌های قرآنی- فعالان قرآنی و برگزیدگان پنجمین جشن رمضان در آیین اختتامیه این جشنواره تجلیل شدند.
برگزیدگان پنجمین جشن رمضان در زنجان تجلیل شدندبه گزارش ایکنا از زنجان، فاطمه کرباسی، شامگاه پنجشنبه ۲ خردادماه در اختتامیه پنجمین جشنواره رمضان اظهار کرد: قرآن آخرین کلام الهی است که بر زبان یک انسان یعنی پیامبر اکرم ( ص) نازل شده است و باید در مفاهیم این کتاب آسمانی عمیق شد و به درک آیات آن به عنوان یک برنامه زندگی پرداخت.
وی در توضیح این مطلب که قرآن، کلامی است که با شما سخن می‌گوید، ابراز کرد: امام علی (ع) در نهج‌البلاغه فرموند که خودتان را مخاطب قرآن تلقی کنید. ما گاهی برای ثواب قرآن را تلاوت و گاهی ثواب آن را به درگذشتگان هدیه می‌کنیم اما باید بدانیم قرآن برای ما زنده‌ها است.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان ادامه داد: ما باید در تلاوت قرآن این استنباط را داشته باشیم که قرآن هم‌اکنون برای ما نازل شده است و از آن برای زندگی خود بهره ببریم و دستورات آن را در برنامه‌های خود به‌کار بندیم.
این مسئول با اشاره به اینکه قرآن در ماه مبارک رمضان نازل شده است، بیان کرد: در سوره قدر می‌خوانیم «إِنَّا أَنْزَلْناهُ فِی لَیْلَةِ الْقَدْرِ (1) وَ ما أَدْراکَ ما لَیْلَةُ الْقَدْرِ (2) لَیْلَةُ الْقَدْرِ خَیْرٌ مِنْ أَلْفِ شَهْرٍ (3)، ارزش این شب از هزار ماه بهتر است چون تمام ملائکه از عالم غیب بر کره زمین نازل می‌شود و به دستور خداوند ممزوج زمینیان می‌شوند.
کرباسی خاطرنشان کرد: دهه آخر رمضان فضیلت‌های بسیاری دارد و فرصتی برای خودسازی است. امام علی (ع) انسان کاملی بود و ضربت خوردن و شهادت او نیز با شب قدر همزمان شد.
وی به حاضران توصیه کرد: در شب‌های قدر که تقدیر یک ساله رقم می‌خورد، بسیار توبه و استغفار کنید و خواسته‌های خیر برای هم داشته باشید. در حق پدران و مادران دعا و برایش آن طلب استغفار کنید.
در پایان این مراسم با اهدای جوایز از برگزیدگان مسابقات قرآن و نهج‌البلاغه و دعای ماه مبارک رمضان تجلیل شد. همچنین فعالان عرصه‌های قرآن و عترت نیز مورد تقدیر قرار گرفتند.
انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: