کد خبر: 3817410
تاریخ انتشار: ۱۶ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۶
گروه اجتماعی- مدیرکل کمیته امداد استان زنجان گفت: با استقرار یک هزار و 476 پایگاه جمع‌آوری زکات فطره در استان زنجان تاکنون بیش از 856 میلیون تومان زکات فطره جمع‌آوری و توزیع شده است که نسبت به مدت مشابه سال قبل 88 درصد رشد دارد.

جمع‌آوری بیش از 856 میلیون تومان زکات فطره در استان زنجانهدایت صفری، مدیرکل کمیته امداد استان زنجان در گفت‌وگو با ایکنا از زنجان، اظهار کرد: تاکنون بیش از 856 میلیون تومان از زکات فطره مومنین روزه‌دار استان زنجان جمع‌آوری شده که این مبالغ در روز عید سعید فطر به حساب خانواده‌های تحت حمایت واریز شد و این اقدام همچنان ادامه دارد.
وی با اشاره به اينكه 100 درصد زكات فطره جمع‌آوری شده در عيد سعيد فطر به حساب مددجویان و نيازمندان استان واریز شد، ابراز كرد: با هماهنگی بانک‌های عامل استان زکات فطره جمع‌آوری شده در روز عید سعید فطر طی دو مرحله صبح و بعد از ظهر به حساب مددجویان تحت حمایت کمیته امداد امام خمینی (ره) و مددجویان بهزیستی واریز شد.
مديركل كميته امداد استان با قدردانی از همكاری و تعامل سازمان‌های دولتب و نهادهای حمايتی در جمع‌آوری زكات فطره مردم، خاطرنشان كرد: امسال نیز با سياست‌گذاری در جلسه شورای زکات استان و با رهنمودها وهمراهی‌های نماينده ولی فقيه در استان و رئيس شورای زكات، موسسات خيريه و حمايتي با سازمان‌دهی و نظم خاصی زكات فطره مردم را با مجوز دبیرخانه شورای زکات جمع‌آوری كردند.
دبیر شورای زکات استان زنجان با تأکید بر ضرورت توجه به اولویت هزینه‌کرد زکات فطره برای امور معیشت و قوت نیازمندان، افزود: بر اساس آموزه‌های دینی اولویت اصلی هزینه‌کرد زکات فطره برای امور معیشت نیازمندانِ همان محل بوده و ضرورت دارد مؤسسات خیریه دارای مجوز جمع‌آوری زکات فطره نیز به این موضوع توجه کنند.
صفری با بیان اینکه امسال نیز همانند چند سال گذشته جمع‌آوری و هزینه‌کرد زکات فطره از طریق مساجد انجام شد، ادامه داد: به‌منظور رعایت مسائل، موازین و ظرافت‌های شرعی در هزینه‌کرد زکات فطره، با هماهنگی‌های انجام‌ شده وجوهات جمع‌آوری‌شده از این محل، با محوریت ائمه جماعات و هیئت‌امنای مساجد بین نیازمندان همان منطقه و محل توزیع می‌شود.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: