کد خبر: 3817743
تاریخ انتشار: ۱۸ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۷:۵۶
گروه اجتماعی - رئیس کل دادگستری استان زنجان از افزایش ۱۳۱ درصدی کمک‌های مردمی در جشن گلریزان خبر داد و گفت: تعداد زندانیان جرائم مالی غیرعمد از ۱۸۰ نفر به ۱۴۲ نفر رسید.

افزایش 131 درصدی کمک‌های مردمی در جشن گلریزان زنجانبه گزارش ایکنا از زنجان، حجت‌الاسلام والمسلمین اسمعیل صادقی‌نیارکی امروز ۱۸ خردادماه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: امسال برای اولین بار جشن گریزان در کلیه شهرستان‌های استان برگزار شد در حالی‌که سال گذشته چهار شهرستان این جشن را برگزار کردند که امسال نزدیک به ۲ میلیارد تومان کمک‌های مردمی جمع‌آوری شده است.
این مقام قضایی با تقدیر از مشارکت مردم برای آزادسازی زندانیان جرایم مالی غیرعمد تصریح کرد: امسال شاهد افزایش 131 درصدی کمک‌های مردمی در جشن گلریزان بودیم که این آمار بسیار ارزشمند است.
وی با بیان اینکه در ابتدای سال جاری برخی از استان‌های کشور درگیر سیل و وارد آمدن خسارهای بسیاری بودند، یادآور شد: مردم استان زنجان همگام با مردم سراسر کشور کمک‌های بسیاری برای سیل‌زدگان ارائه کردند و این نشان از مشارکت اجتماعی بالا در استان دارد.
نیارکی با اشاره به مشارکت و کمک زنجانی‌ها به ساخت بیمارستان‌ها، امور خیریه استان و کمک‌های قابل توجهی که به جشن گلریزان برای آزادی زندانیان جرایم غیرعمد مالی داشتند اظهار کرد: انتظار ما هم از مردم زنجان که مشهور به شهر کریمان است همین بود و به باور عمیق رسیدیم که زنجان به تمام معنا شهر کریمان است.
رئیس‌کل دادگستری استان زنجان افزود: بر اساس آمار موجود تعداد زندانیان جرایم غیرعمد مالی استان 180 نفر با بدهی 43 میلیارد تومان بود که در حال حاضر این تعداد زندانی به 142 نفر با بدهی 35 میلیار تومان رسیده که امیدواریم این تعداد زندانی تا پایان سال با کمک‌های مردمی زمینه آزادیشان فراهم شود.
وی خاطر نشان کرد: از اول تا پایان ماه مبارک رمضان تعداد 38 زندانی جرایم غیر عمد با بدهی ۷ میلیارد تومان از زندان آزاد شدند که در این میان کمک‌های همکاران قضایی در صدور قبولی اعسار ،گذشت شکات نیز موثر بوده است.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: