کد خبر: 3820941
تاریخ انتشار: ۳۰ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۱
گروه اجتماعی ــ معاون بهره‌وری اقتصادی اداره‌کل اوقاف و امور خیریه استان زنجان از وقف 3 هکتار باغ زیتون در طارم برای فعالیت‌های قرآنی خبر داد.
وقف باغ زیتون طارم برای فعالیت‌های قرآنیداود قاسملو، معاون بهره‌وری اقتصادی اداره‌کل اوقاف و امور خیریه استان زنجان در گفت‌‌وگو با ایکنا از زنجان، اظهار کرد: یک باغ زیتون به مساحت 3 هکتار با 500 اصله درخت زیتون در طارم وقف شد.
وی ارزش این باغ را 600 میلیون تومان برشمرد و گفت: این وقف برای فعالیت‌های قرآنی و تعزیه‌داری در این شهرستان به ثبت رسید.
معاون بهره‌وری اقتصادی اداره‌کل اوقاف و امور خیریه استان زنجان با اشاره به اینکه پیش از این تعداد وقف‌های قرآنی خیلی اندک بود، ابراز کرد: خوشبختانه با همکاری رسانه‌ها وقف‌های قرآنی روبه‌ افزایش است و شمار آن‌ها به 34 مورد رسیده است.
وی به ضرورت توسعه وقف در جامعه اشاره کرد و افزود: وقف سنت حسنه‌ای است که با اجرای نیت واقفان نسل‌های بعدی هم از ثمرات آن بهره‌مند می‌شوند.
این مسئول، فعالیت‌های قرآنی و فرهنگی، فعالیت‌های نوین و دانش‌بنیان، ازدواج، رسانه و حوزه‌های دیگر را از نیازهای جامعه برای ثبت وقف جدید دانست.
انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: