کد خبر: 3821136
تاریخ انتشار: ۳۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۳
گروه سیاست و اقتصاد ــ امام جمعه زنجان گفت: ادامه گفتمان اسلام نتیجه رهبری قدرتمندانه مقام معظم رهبری و همچنین ایستادگی ملت ایران است.
تداوم گفتمان اسلام، نتیجه رهبری قدرتمند مقام معظم رهبری استبه گزارش ایکنا از زنجان، آیت‌الله علی خاتمی، امام جمعه زنجان امروز، 31 خردادماه در خطبه‌های نماز جمعه این هفته زنجان اظهار کرد: شهید چمران انسانی آزای‌خواه بود که برای حفظ آرامش و رسیدن به سعادت به شهادت رسید و این شخصیت بی‌نظیر تاریخ همواره مورد تمجید امام راحل بود.
خطیب نماز جمعه زنجان به سالروز تأسیس تبلیغات اسلامی اشاره کرد و گفت: این سازمان نیز با درایت و دوراندیشی امام خمینی(ره) و با هدف تبلیغ و اطلاع‌رسانی مبانی و اندیشه‌های اسلامی تأسیس شده است
وی به آغاز هفته قوه قضائیه اشاره کرد و گفت: ضمن تبریک آغاز این هفته، آغاز هفته صرفه‌جویی در مصرف آب هم باید گرامی داشته شود، هر چند بخش کشاورزی بیشترین مصرف را در آب دارد، ولی در این بخش هم ما 6 برابر دیگران آب مصرف می‌کنیم و یادمان باشد که باید پاسخگوی این اسراف باشیم.
آیت‌الله خاتمی با یادآوری روز ششم تیرماه که سالروز ترور مقام معظم رهبری در مسجد ابوذر است، ادامه داد: این حادثه یک روز قبل از حادثه روز هفتم تیرماه که 72 نفر از یاران انقلاب شهید شدند، اتفاق افتاد و فرموده امام راحل در مورد ذخیره بودن ایشان برای انقلاب بعد از انتخاب معظم‌له به عنوان رهبری، معنی این فرمایش امام راحل بیشتر مشخص شد.
نماینده ولی فقیه در استان زنجان با تاکید بر ادامه گفتمان اسلام، امام راحل و انقلاب بعد از رحلت معمار کبیر انقلاب اسلامی گفت: ادامه این گفتمان نتیجه رهبری قدرتمندانه مقام معظم رهبری و همچنین ایستادگی ملت ایران است.
وی با بیان اینکه دشمن برنامه‌ریزی گسترده‌ای برای خدشه‌دار کردن نظام جمهوری اسلامی دارد، تصریح کرد: صحبت‌های ترامپ فقط گفته‌های خودش نیست بلکه این صحبت‌ها نتیجه ساعت‌ها فکر و اقدام اتاق‌های فکر بی‌شماری است که از زبان ترامپ جاری می‌شود.
آیت‌الله خاتمی با تشریح وقایع اخیر از جمله گفته‌ها و اقدامات دشمنان با نمایندگی آمریکا از جمله برگزاری جشن کریسمس در تهران، برگزار نشدن جشن 40 سالگی انقلاب و بالاخره خروج از برجام گفت: این اقدامات از جمله اعزام ناوهای جنگی که با هدف ترساندن، تحریک، امتحان کردن صبر ایران، اعلام شماره تلفن، شکست ابهت ایران و تسلیم کردن آن بعد از 40 سال مقاومت برنامه‌ریزی شده است.
وی با تشریح اقدامات ترامپ در چند هفته اخیر افزود: وی با سفر به ژاپن در صدد اجرای برنامه دیگری از طریق اعزام میانجی به تهران بود، که مقام معظم رهبری در دیدار با این میانجی، ضمن  حفظ حرمت میهمان دو نکته را به دنیا فهماند که آمریکا‌یی‌ها زیر توافق برجام زدند و دیگر اینکه ترامپ همزمان با زدن حرف‌های خوب، تحریم‌های جدیدی علیه پتروشیمی ایران اعمال می‌کند که بیانگر غیرقابل اعتماد بودن این شخص است.
انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: