کد خبر: 3821142
تاریخ انتشار: ۳۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۴۰
گروه سیاست و اقتصاد _امام جمعه قیدار گفت: پیام سرنگون کردن پهپاد آمریکایی به همه دشمنان، به ویژه آمریکا در مورد خط قرمزهای ایران بود و شکست سیاست‌های آمریکا را بیشتر کرد.
سرنگونی پهباد آمریکایی، خط قرمزهای ایران را نشان دادبه گزارش ایکنا از زنجان، حجت‌الاسلام علی موسوی، امام جمعه قیدار امروز، ۳۱ خردادماه در خطبه‌های این هفته نماز جمعه قیدار اظهار کرد: انقلاب اسلامی ایران و بقای آن مانند معجزه‌‎ای است که تاریخ در حیرت آن به سر می‌برد و این همان وعده الهی برای حفظ رهروان راه حق است.
امام جمعه قیدار با تشریح وقایع و اقدامات انجام شده برای اعزام نخست وزیر ژاپن به عنوان میانجی به تهران افزود: اگر ترامپ احتمال می‌داد که مقام معظم رهبری با چنین برخوردی اقدام به افشای ماهیت آن‌ها می‌کند به یقین هرگز نخست وزیر ژاپن را به تهران اعزام نمی‌کرد.
وی در ادامه با مرور وقایع تاریخی از جمله ششم تیر 60 و سوء قصد به جان مقام معظم رهبری یک روز قبل از حادثه تروریستی حزب جمهوری اسلامی گفت: خداوند متعال در این روز حضرت آیت‌الله امام خامنه‌اى که در مسجد ابوذر تهران، مورد سوء قصد قرار گرفت را معجزه‌وار حفظ کرد، تا این نظام توسط این رهبر الهی حفظ و هدایت شود.
موسوی کشف و نابودی یکی از پیچیده‌ترین شبکه‌های سایبری سازمان سیای آمریکا و سرنگون شدن پهباد جاسوسی آمریکا توسط سپاه قهرمان را دو شکست برای آمریکا و پیروزی بزرگ برای ایران دانست و افزود: پیام سرنگون کردن پهپاد آمریکایی به همه دشمنان، به ویژه آمریکا در مورد خط قرمزهای ایران بود.
امام جمعه قیدار به واقعه هفتم تیر سالروز شهادت شهید بهشتی و یارانش اپاره کرد و گفت: این اتفاق بعد از پیروزی انقلاب در 22 بهمن 57 و فتح لانه جاسوسی یک یک انقلاب دیگر را به وجود آورد، به طوری که طومار جهنمی منافقان و لیبرال‌ها را در هم پیچید.
وی با اشاره به نام‌گذاری سالروز شهادت شهید بهشتی به عنوان هفته قوه قضائیه تاکید کرد: آنچه در قوه قضائیه اصل و مورد انتظار مردم و مسئولان و در راس همه مقام معظم رهبری قرار دارد، قضاوت عادلانه است که مجری آن قاضی است به طوری که این مهم در میان توصیه‌هاى هفت‌گانه کلیدى رهبر معظم انقلاب به جوانان در بیانیه گام دوم، به عنوان چهارمین محور با نام «عدالت و مبارزه با فساد» قرار گرفته است.
موسوی به تلاش ریاست دستگاه قضا براى تحول در نیروى انسانى قوه قضائیه که گام مهم در تحقق گام دوم انقلاب اسلامى خواهد بود، اشاره کرد و گفت: لازمه موفقیت بیشتر قوه قضائیه سرلوحه قرار گرفتن دقت و سرعت است، به طوری که تبهکاران و مفسدان در هیچ نقطه‌ای از جامعه احساس امنیت نداشته باشند.
امام جمعه قیدار هفته مبارزه با سوء‌مصرف مواد مخدر را از دیگر مناسبت‌های پیش‌رو اعلام و تصریح کرد: مواد مخدر در کنار آسیب‌های میلیاردی اقتصادی به جامعه، روزانه به جان باختن تعدادی از مصرف‌کنندگان منجر می‌شود که، تغییر این وضعیت نیازمند برنامه‌ریزی و اقدامات فرهنگی و اجتماعی است.
انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: