کد خبر: 3821569
تاریخ انتشار: ۰۲ تير ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۰
گروه سیاست و اقتصاد ــ دادستان ویژه روحانیت تهران ضمن تأکید به نقش روحانیت در جامعه امروز و پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی، گفت: برای اثرگذاری بیشتر باید روحانیت خود را به دانش روز مسلح کند و کادر تربیتی نظام اسلامی با روحانیت عجین شود.
کادر تربیتی نظام اسلامی با روحانیت عجین شود/تربیت‌یافتگان مکتب شیعه اثرگذاری بالایی در دنیا دارندبه گزارش ایکنا از زنجان، حجت‌الاسلام محمد عبداللهی، دادستان ویژه روحانیت تهران، شب گذشته، یک تیرماه در همایش نقش روحانیت در پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی در راستای تحقق و بیانیه گام دوم انقلاب، اظهار کرد: شاخص‌های زنجان در عزاداری اباعبدالله‌الحسین ویژه و ممتاز تلقی می‌شود. اگر شهر زنجان را شهر مکتب حسینی و زینبی نام‌گذاری و در ورودی و خروجی شهر آن را نصب کنیم، بی‌راهه نرفته‌ایم.

دادستان ویژه روحانیت تهران، به بررسی و تبیین بیانیه گام دوم انقلاب برای پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی تاکید کرد و افزود: این کار اوراق کثیر و افراد متعدد را می‌طلبد تا آینده جامعه اسلامی با بیانیه گام دوم و تاثیر روحانیت برای ارزشمند کردن آن را تبیین کنند و آن را در جامعه ترویج دهند.

وی با اشاره به اینکه روحانیت شرایط سختی را پس از غیبت امام عصر (عج) تا برپایی نهاد انقلاب طی کرده است، بیان کرد: امام خمینی (ره) در زمانی برای نهادینه کردن روحانیت برای پاسخ‌گویی حیات اسلامی قدم گذاشت که همه دنیا تمام ابزار اومانیسم و انسان‌گرایی را در اختیار گرفته بود و غربی‌ها و بلاد کفر کاری در بلاد شیعی کرده بودند که حضور در مراکز فساد، فخر محسوب می‌شد.

این مسئول ادامه داد: اگر روحانیت نبود نقش رهبری امام با مشکل مواجه می‌شد. کادرسازی امام و فراهم کردن انسان‌های خالص، مقتدر، زاهد و ایثارگر نسبت به هدف امام، پیروزی و تداوم انقلاب را در بر داشت و این اهمیت روحانیت در ابعاد سیاسی، فرهنگی و اجتماعی را برجسته می‌سازد.

عبداللهی تصریح کرد: از روحانیت جز نقش پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی و جلوگیری از تهدیدات و نخوت‌های جامعه انسانی انتظار دیگری وجود ندارد اما چالشی که وجود دارد این است که برخی نسبت به مفاهیم انقلابی و انقلابی بودن فاصله گرفتند، این در حالی است که انقلابی بودن باید جزو ذات لاینفک هر طلبه باشد.

وی گفت: امروز جایگاه شیعه در سراسر دنیا از تمام تاریخ‌هایی که مکتب اسلام توانسته خود را بروز دهد، بالاتر رفته و برخی از تربیت‌یافتگان مکتب شیعه اکنون در جهان بسیار اثرگذار هستند و حضور آن‌ها در بین جوامع غیرمسلمان می‌تواند به توسعه اسلام کمک کند.

این مسئول به پرهیز از ترس از بیان حق تاکید کرد و یادآور شد: گرفتار شدن در زرق و برق دنیا آسیب دیگری است و جامعه روحانیت باید به مبانی روز دنیا مسلح شود؛ چرا که امروز بیش از 6000 کانال و سایت اهل سنت افراطی، منویات وهابیت را به افکار عمومی تزریق می‌کند.

وی ضمن تأکید به نقش روحانیت در جامعه امروز و پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی، بیان کرد: کادر تربیتی نظام اسلامی باید با روحانیت نهادینه شود و علاوه بر آن کادر تربیتی جامعه آماده‌ساز ظهور حجت خدا باید با روحانیت اتفاق بیفتد.
انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: