کد خبر: 3835103
تاریخ انتشار: ۲۴ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۸
گروه فرهنگی ــ رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ایجرود از برگزاری مسابقه خطبه غدیر با نام «شمیم ولایت» خبر داد و گفت: هدف از این کار اشاعه و ارتقای معارف و فرهنگ علوی و نبوی و نیز ترویج فرهنگ ولایت و ولایتمداری است.
مسابقه «شمیم ولایت» در ایجرود برگزار می‌شوداحسان پیشکاری، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ایجرود در گفت‌وگو با ایکنا از زنجان اظهار کرد: مسابقه «شمیم ولایت» به منظور زنده نگه داشتن واقعه غدیر خم در ذهن نسل جوان، آشنایی آنان با خطبه ماندگار غدیر، فرهنگسازی پیرامون این دهه و مطالعه منابع برگزار می‌شود.
وی با اشاره به اینکه شناخت امامت و قدم گذاشتن در مسیر ائمه اطهار(ع) منجر به بندگی خداوند متعال و حفظ شعائر دینی می‌شود، بیان کرد: خطبه غدیر به مفاهیم بلند و حساسی که در مقام تبیین ولایت لازم است، اشاره دارد.
این مسئول تصریح کرد: غدیر تنها یک رخداد تاریخی نیست بلکه شرط استمرار رسالت نبوی بوده و امامت در آن روز بزرگ رقم خورده، و غدیر چشمه‌ای است که تا پایان هستی می‌جوشد و پیامی از دیروز است که امروز مرور می‌کنیم تا فردایمان را بیمه کنیم.
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ایجرود خطبه غدیر را طولانی، پرمحتوا و به عبارتی فرهنگ جامعی از ولایت و امامت ائمه هدی (ع) معرفی کرد که سرشار از بشارت‌ها و هشدارها بوده و می‌بایست تعلیم و آموزش معارف و آموزه‌های خطبه زیبای غدیر در برنامه‌های مجموعه دستگاه‌های فرهنگی قرار گیرد.
پیشکاری اشاعه و ارتقای معارف و فرهنگ علوی و نبوی و ترویج فرهنگ ولایت و ولایتمداری را از اهداف برگزاری مسابقه کتاب‌خوانی خطبه غدیر دانست و گفت: امروز دشمن در نظر دارد تا با توطئه‌های شوم از جمله تحریم و تهدید به اهداف چندین ساله خود برسد، اما اتحاد و ولایتمداری مردم هرگز به آنان اجازه نخواهد داد تا دشمنان به اهداف شومشان نزدیک شوند.
وی خاطرنشان کرد: علاقه‌مندان می‌توانند جهت دریافت و ارسال پاسخنامه سئوالات خطبه غدیر در دهه امامت و ولایت (٣١مرداد تا ٩ شهریور) امسال به دبیرخانه این اداره مراجعه کنند و به برندگان این مسابقه نیز به قید قرعه و به رسم یادبود هدایایی اهدا خواهد شد.
انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: