کد خبر: 3596809
تاریخ انتشار: ۱۷ ارديبهشت ۱۳۹۶ - ۰۹:۵۳
گروه فرهنگی: مادر حافظ کل قرآن کریم گفت: اوایل ازدواجم بود که خیلی تمایل داشتم مهریه‌ام را به همسرم در قبال تعلیم روخوانی قرآن ببخشم که انگار همین نیت، برکت را وارد زندگی‌ام کرد و توانستم دخترم را حافظ کل قرآن کریم تربیت کنم.
به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن (ایکنا) از زنجان، خدای متعال قرآن را به عنوان چراغ هدایت برای نوع بشر فرستاده تا سعادت جاودانی او را در همه ابعاد تامین کند. در آیه ۸۲ از سوره مبارکه الاسراء می‌خوانیم: «وَنُنَزِّلُ مِنَ الْقُرْآنِ مَا هُوَ شِفَاءٌ وَرَحْمَةٌ لِلْمُؤْمِنِينَ وَلَا يَزِيدُ الظَّالِمِينَ إِلَّا خَسَارًا»؛ «و ما آنچه را براى مؤمنان مايه درمان و رحمت است از قرآن نازل مى ‏كنيم و[لى] ستمگران را جز زيان نمى‏ افزايد».

پای صحبت‌های پدر و مادر فاطمه بازرگان نشستیم. پدری که سال‌های جوانی خود را در جبهه‌های جنگ دوران مقدس سپری کرده و امروز در کسوت جانبازی، یادگار زنده دوران دفاع مقدس است و مادری که علاوه بر نقش همسری و مادری، به عنوان معلم قرآن، توانست دو دختر خود را با قرآن آشنا کند.

می‌خواستم مهریه‌ام را ببخشم قرآن خواندن یاد بگیرم

لیلا محمدی، می‌گوید مادر ریشه تربیت فرزندان در خانواده است و باید توجه داشت با تربیت صحیح است که می‌توان فرزندان را آماده حضور در اجتماع کرد و آنها را افرادی مسئولیت‌پذیر و مقاوم در برابر تحریفاتی که ممکن است یک نوجوان و جوان را تهدید کند، بار آورد.

مادر مینا و فاطمه دو دختر 24 و 14 ساله با اشاره به تربیتی که در خانه برای فرزندان خود در پیش گرفته است، گفت: با توجه به اینکه همسرم جانباز است و بیشتر وقت خود را در خانه می‌گذارند تصمیم گرفتم تا با طرح یک برنامه دورهمی‌هایی داشته باشیم و وقت خود را هر چه پربارتر با هم بگذرانیم، خواندن قرآن بهترین ایده بود تا برای قرائت آیات نورانی وحی برای دقایقی دور هم جمع شویم.

این مادر با بیان اینکه به دلیل اینکه دختر کوچکم، فاطمه، استعداد خیلی خوبی در حفظ کردن داشت، او را در کلاس‌‌های قرآن ثبت‌نام کردم ولی بعدا به دلیل اینکه در زمان رفت و آمد صرفه‌جویی شود و به بهانه حفظ قرآن، اعضای خانواده بیشتر دور هم باشیم، خودم در خانه شروع به تمرین دادن حفظ آیات نورانی وحی کردم و تلاش کردم تا فاطمه با نظر خودم در این مسیر ادامه راه دهد و الان 4 سال است که با لطف خدای متعال توانسته حافظ کل قرآن کریم شود.

علی بازرگان پدر فاطمه که به شوق حضور در جبهه، شناسنامه خود را یکسال بزرگ کرده بود و سابقه 40 ماه حضور در جبهه را دارد گفت: در دوره نقاهتم که در بیمارستان بودم با تشویق همسرم که برایم قرآن آورده بود بیمارستان و تشویقم می‌کرد که قرآن بخوانم توانستم دو جزء حفظ کنم.

بازرگان با ذکر خاطره‌ای از اوایل ازدواجشان می‌گوید: چند وقت بعد از ازدواج، مادر فاطمه خیلی تمایل داشت که مهریه خود را ببخشد و در عوض مهریه خود از من قرآن خواندن را یاد بگیرد، آقای بازرگان لبخندی می‌زند و ادامه می‌دهد دست تقدیر جوری شد که من با تشویق ایشان دو جزء قرآن حفظ کردم و فرزندانم هم با همت همسرم فرزندانی قرآنی تربیت شدند.

ادامه این مصاحبه با حضور فاطمه بازرگان، حافظ کل قرآن کریم تهیه خواهد شد.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: