کد خبر: 3653122
تاریخ انتشار: ۲۳ مهر ۱۳۹۶ - ۱۶:۳۵
رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر زنجان خبر داد:
گروه اجتماعی: رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر زنجان با اشاره به صدور 50 هزار کارت شهروندی در زنجان گفت: کارت‌های شهروندی هم اکنون در پارکینگ‌های حاشیه‌ای کاربردی و قابل استفاده است.
به گزارش خبرگزاری بین المللی قرآن(ایکنا) از زنجان، به نقل از فارس، حمیدرضا حمیدی با اشاره به روند اجرایی شدن استفاده از کارت شهروندی در زنجان اظهار کرد: تاکسی، اتوبوس، شهربازی، پارکینگ‌ها مراکز تفریحی، ... و در کل خدمات شهری از جمله موارد کاربردی کارت شهروندی است.
وی با اشاره به مزایای استفاده از این کارت گفت: صدور این کارت معضل همراه داشتن پول خرد و حواشی ناشی از آن را برای شهروندان زنجانی حل می‌کند.
رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر زنجان با اشاره به اینکه از زمان آغاز به کار اجرایی شدن استفاده از کارت شهروندی به تدریج در همه اتوبوس‌های فعال که شامل 185 دستگاه است، کارتخوان مورد نظر نصب شده است، اضافه کرد: همچنین در 740 دستگاه از تاکسی‌های فعال شهر نیز کارتخوان نصب شده است.
وی با اشاره به اینکه تاکنون 50 هزار کارت از کارت‌های شهروندی صادر شده است، افزود: طبق آمار هم اکنون 37 هزار عدد از این کارت‌ها در دست مردم است.
حمیدی با اشاره به پیش‌بینی‌های انجام شده مبنی بر استفاده 50 درصد از مردم از کارت‌های شهروندی بیان کرد: با این وجود آمار استفاده کنندگان از این کارت 200 هزار نفر خواهد بود.
رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر زنجان با اشاره به اینکه، هم اکنون علاوه بر اتوبوس‌ها در پارکینگ‌های حاشیه‌ای نیز کارت شهروندی قابل استفاده است، افزود: برای سهولت در امور شهروندان به منظور استفاده از این کارت‌ها در حدود 4 یا 5 هزار کارت با 3 هزار تومان شارژ تهیه و در اختیار پارک‌بان‌ها قرار داده شده تا در صورت نیاز به مردم عرضه کنند.
وی با اشاره به اینکه هنوز در ابتدای اجرایی کردن استفاده از کارت‌های شهروندی هستیم، تصریح کرد: البته پیشنهاداتی نیز برای کاربردی‌تر شدن این کارت‌ها ارائه شده است.
حمیدی تغییر شکل کارت‌ها یا استفاده از آن در قالب اپلیکشین تلفن همراه برای سهولت در استفاده را از جمله پیشنهادات و پیش‌بینی‌های انجام شده برای استفاده کاربردی‌تر از کارت‌های شهروندی اعلام کرد و گفت: البته به دنبال حذف 100 درصدی کارت‌ها نیستیم، چرا که قطعا بخشی از مردم قادر به استفاده از کارت هستند و شاید شیوه استفاده از آن را به شکل اپلیکشین ندانند.
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: