کد خبر: 3679736
تاریخ انتشار: ۱۷ دی ۱۳۹۶ - ۱۰:۵۵
فریقی:
گروه فعالیت‌های قرآنی: رئیس اداره آموزش و پرورش استثنایی استان زنجان از آموزش تئوری و عملی نماز تحت عنوان «سودای بندگی» به دانش‌آموزان با نیازهای ویژه استان خبر داد.
سهیلا فریقی، رئیس اداره آموزش و پرورش استثنایی استان زنجان در گفت‌وگو با خبرگزاری بین‌المللی قرآن (ایکنا) از زنجان اظهار کرد: آموزش و پرورش استثنایی یک دستگاه اجرایی است و بر همین اساس معمولا برنامه‌های فرهنگی با عناوینی که ابلاغ می‌شود برای دانش‌آموزان تحت پوشش اجرا می‌شود.
 
وی با اشاره به برخی از عناوین شاخص برنامه فرهنگی، توسعه و ترویج فرهنگ نماز را نام برد و گفت: در کنار آن تعدادی از برنامه‌های فرهنگی و پرورشی با هدف کلی توسعه امور پرورشی دانش‌آموزان با نیازهای ویژه در دستور کار قرار دارد که ترویج فرهنگ قرآن و عترت همچنین ارتقای فعالیت‌های پرورشی مبتنی بر آموزه‌های دینی از سیاست‌هایی است که از سوی سازمان مرکزی مورد اهتمام قرار دارد.
 
رئیس اداره آموزش و پرورش استثنایی استان زنجان با اشاره به اینکه اشاعه فرهنگ اقامه نماز و برپایی نماز جماعت و تقویت انس با قرآن و عترت یکی دیگر از بخش‌های این راهبرد است، تاکید کرد: در همین راستا برنامه «سودای بندگی» برای دانش‌آموزان با نیازهای ویژه استان و متناسب با نوع معلولیت و توانمندی‌هایی که دارند در دستور کار قرار دارد.
 
فریقی گفت: در اجرای این برنامه معلم در کلاس به صورت عملی و تئوری نماز را برای دانش‌آموزان توضیح داده و اجرا می‌کند و پس از آن نیز دانش‌آموزان سعی در اجرای صحیح آن دارند.
 
وی با بیان اینکه با توجه به توان دانش‌آموزان شاهد اجرای برنامه‌های دینی و فرهنگی برای این قشر هستیم که عموما با استقبال خوبی هم از سوی دانش‌آموزان روبه‌رو است، افزود: در راستای اجرای برنامه‌های شاخص فرهنگی مسابقاتی در زمینه‌های مختلف احکام، حفظ قرآن کریم، نهج‌البلاغه، اذان و صحیفه سجادیه برای دانش‌آموزان اجرا می‌شود.
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: