کد خبر: 3808888
تاریخ انتشار: ۱۵ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۴
گروه فعالیت‌های قرآنی ــ مسئول اداره امور قرآنی اداره‌کل تبلیغات اسلامی استان زنجان از اعزام تیم‌های قرآنی به مناطق محروم خبر داد و گفت: برنامه شاخصی هم برای تهیه، چاپ و توزیع قرآن کریم در مناطق محروم و سیل‌زده درنظر گرفتیم.
اعزام تیم‌های قرآنی به مناطق محروم زنجانحجت‌الاسلام علیرضا بهبودی، در گفت‌‌وگو با ایکنا از زنجان، ضمن تبریک به مناسبت فرارسیدن ماه مبارک رمضان اظهار کرد: در این ماه خواندن قرآن کریم از ثواب زیادی برخوردار است و بر همین اساس جزءخوانی قرآن در تمام شهرستان‌ها در مساجد و موسسات قرآنی برگزار می‌شود.
وی تفسیر قرآن کریم را از برنامه‌های مهم در راستای بهره‌مندی بیشتر از آیات کتاب الهی دانست و گفت: در ابتدای برنامه جرءخوانی یک مفسر بخشی از آبات تلاوت شده را تفسیر می‌کند. تصحیح قرائت نماز نیز از برنامه‌های پیش‌بینی شده در ماه رمضان است.
مسئول اداره امور قرآنی اداره‌کل تبلیغات اسلامی استان زنجان به برگزاری مسابقه حفظ موضوعی قرآن کریم به شکل استانی برای عموم مردم اشاره کرد و گفت: کتاب هر روز با قرآن و عترت از منابع این مسابقه است و افراد در 30 روز ماه رمضان 30 آیه حفظ می‌کنند و آزمونی به شکل حضوری برگزار می‌شود.
این مسئول ادامه داد: جشنواره قرآنی «در محضر رمضان» نیز از فراخوان‌های جشنواره‌های بچه‌های مسجدی است که در رشته‌های قرائت، دعاخوانی و اذان به شکل حضوری برگزار می‌شود. محافل مناجات‌خوانی از جمله دعای ابوحمزه‌ثمالی نیز در این ماه دایر می‌شود.
بهبودی تصریح کرد: اعزام تیم‌های قرآنی در قالب محافل و کرسی‌های قرآنی به مناطق محروم در اولویت برنامه‌ها قرار دارد؛ ضمن اینکه برنامه شاخصی برای تهیه، چاپ و توزیع قرآن کریم در مناطق محروم و سیل‌زده درنظر گرفتیم.
وی ادامه داد: در قالب این طرح مردم می‌توانند قرآن‌های سالم و بلااستفاده خود را به دفاتر تبلیغات اسلامی شهرستان اهدا و یا مبلغی را به انجمن خیران قرآنی وازیر کنند.
انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: