کد خبر: 3819305
تاریخ انتشار: ۲۵ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۹:۲۷
با محوریت بقاع متبرکه؛
گروه اجتماعی ــ مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان زنجان از اجرای طرح «نشاط معنوی» در راستای غنی‌سازی اوقات فراغت دانش‌آموزان با انجام فعالیت‌های فرهنگی و آموزشی در بقاع متبرکه این استان خبر داد.
اجرای طرح تابستانی «نشاط معنوی» در زنجان با محوریت بقاع متبرکهحجت‌الاسلام جعفر جنتی، مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان زنجان در گفت‌وگو با ایکنا از زنجان، اظهار کرد: برنامه‌ریزی برای غنی‌سازی اوقات فراغت جوانان و نوجوانان‌‌‏ که سرمایه‌های گران‌بهای این مرزو بوم‌اند‌‌‏، امری لازم و ضروری است؛ چراکه اگر نیروهای خودی، برای آینده‌سازان انقلاب اسلامی برنامه نداشته باشند و گامی برندارند، دشمنان این خلاء را پر کرده و آنان را به برنامه‌های خود مشغول خواهند کرد.
وی اجرای برنامه «طرح نشاط معنوی» در بقاع متبرکه را گامی در راستای غنی‌سازی اوقات فراغت دانست و گفت: جذب نسل جوان و نوجوان به بقاع متبرکه در جهت کادرسازی برای مدیریت بقاع متبرکه مخصوصاً مراکز افق، تعامل و مشارکت با نهادهای فرهنگی همسو، جهت همپوشانی و وحدت رویه در انجام امور فرهنگی و ترویج معارف اسلامی و غنی کردن اوقات فراغت دانش‌آموزان از اهداف این طرح است.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان زنجان با اشاره به اینکه ثبت نام مخاطبین از ۲۵ خرداد لغایت ۱۲ تیرماه انجام می‌شود، بیان کرد: دختران و پسران دانش‌آموز از رده سنی ۷ الی ۱۸ سال می‌توانند در این طرح شرکت کنند.
وی با اشاره به اینکه مجموعه برنامه‌های طرح نشاط معنوی در سه قالب آموزشی، اردویی و ورزشی است، ابراز کرد: در حوزه معارف نوجوانان قرآن، احکام، آداب اجتماعی و شناخت فضای مجازی را فرا می‌گیرند و در بخش مهارت‌های ده‌گانه زندگی با مدیریت هیجان و کنترل خشم، ارتباطات مؤثر، حل مسئله و تصمیم‌گیری، مدیریت استرس آشنا می‌شوند.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان زنجان ادامه داد: در بخش فنی و هنری نیز نقاشی، کلاس‌های خطاطی، گلدوزی، خیاطی، کار با ابزار و آموزش تعمیرات وسایل منزل و... برگزار می‌شود.
انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: