کد خبر: 3826406
تاریخ انتشار: ۲۱ تير ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۳
گروه فعالیت‌های قرآنی ــ مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان زنجان گفت: ۱۷۰ نفر در مرحله استانی چهل و دومین مسابقات قرآن کریم اوقاف در زنجان شرکت و از بین آن‌ها ۴۵ نفر رتبه برتر را کسب کردند.

کسب ۴۵ رتبه برتر در مرحله استانی مسابقات قرآن اوقاف زنجانبه گزارش ایکنا از زنجان، مرحله استانی چهل و دومین دوره مسابقات قرآن کریم با رقابت ۱۷۰ نفر در حسینیه اعظم زنجان برگزار شد.
حجت‌الاسلام جعفر جنتی، مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان زنجان اظهار کرد: در مرحله شهرستانی این مسابقات، تعداد ۵۵۰ نفر شرکت کننده قرآنی از شهرستان‌های استان با هم به رقابت پرداختند که در نهایت حدود ۱۷۰ نفر جواز حضور در مرحله استانی را کسب کردند.
وی افزود: این دوره از مسابقات در هشت رشته آوایی شامل حفظ ۵، ۱۰، ۲۰ جزء و حفظ کل قرآن کریم، قرائت تحقیق، ترتیل، اذان، دعاخوانی و چهار رشته معارفی؛ حفظ و معارف موضوعی، حفظ و معارف حدیث، تفسیر قرآن کریم و تفسیر قرآن ویژه اهل‌بیت(ع) برگزار می‌شود.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان زنجان ادامه داد: ترویج و توسعه فرهنگ قرآنی به‌ویژه در بین جوانان و نوجوانان هدف برگزاری مسابقات است.
این مسئول با بیان اینکه نفرات برتر هر رشته به مرحله کشوری راه پیدا می‌کنند، تصریح کرد: در این دوره ۴۵ نفر رتبه برتر را کسب کردند که از بین آن‌ها ۳۰ نفر به مرحله کشوری راه می‌یابند.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: