کد خبر: 3841441
تاریخ انتشار: ۲۰ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۹
گروه فرهنگی ــ مدیر اجرایی مسجد زینبیه اعظم زنجان گفت: مطلع نوحه‌خوانی دسته زینبیه اعظم زنجان «کرب‌ُبلادن گِدرم یاحسین / بیر گونَ فاتح گلرم یا حسین» خواهد بود.
شاه‌بیت دسته عزاداری زینبیه اعظم زنجان اعلام شدفرید احدیان، مدیر اجرایی مسجد زینبیه اعظم زنجان در گفت‌وگو با ایکنا از زنجان، اظهار کرد: همه ساله در یازدهم محرم دسته عزاداری زینبیه زنجان در سوگ شهدای کربلا در پایتخت شور و شعور حسینی تجمعی عظیم را تشکیل می‌دهند.
این مسئول با اشاره به اینکه هر سال در این روز یک بیت به عنوان سربیت مراسم یازدهم محرم توسط حاج غلامرضا عینی‌فرد سروده شده و در مراسم خوانده می‌شود، تصریح کرد: شاه‌بیت مراسم دسته عزاداری زینبیه امسال «کرب‌ُبلادن گِدرم یا حسین / بیر گونَ فاتح گلرم یا حسین» در روز یازدهم محرم خواهد بود.
احدیان با بیان اینکه برنامه‌های عزاداری از همان روز اول ماه محرم در مسجد زینبیه اعظم زنجان به اجرا گذاشته شده است، خاطرنشان کرد: توصیه ما به شهروندان عزادار این است که نذورات خود را حتما به افرادی که دارای کارت شناسایی این مسجد هستند تحویل دهند و در روز یازدهم محرم نیز با خادمان مسجد زینبیه اعظم زنجان در دسته عزاداری تا حد امکان همکاری لازم را داشته باشند.
انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: