کد خبر: 3841744
تاریخ انتشار: ۲۱ شهريور ۱۳۹۸ - ۲۱:۲۳
گروه معارف ــ رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان زنجان گفت: بی‌تردید اگر شجاعت‌ها و رشادت‌های حضرت زینب(س) نبود مصیبت‌های عاشورا در آن زمان و مکان مدفون شده و پیام نهضت عاشورا به حاشیه می‌رفت اما پیام‌رسانی حضرت زینب(س) همچون رسانه‌های امروز کارساز افتاد و پیام عاشورا جهانی شد.
به گزارش ایکنا از زنجان، حجت‌الاسلام علی ناصر، امشب، 21 شهریورماه در همایش رهروان زینبی اظهار کرد: عاشورا به عنوان یک حادثه جریان‌ساز با گذشت 1400 سال هنوز هم برای آیندگان پیام‌های بی‌شماری دربردارد و محدود به زمان و مکان نیست.
حضرت زینب(س)؛ جریان‌ساز واقعه عاشورا
وی با اشاره به نقش حضرت زینب(س) در جریان‌سازی این واقعه بشری ابراز کرد: بی‌تردید اگر شجاعت‌ها و رشادت‌های حضرت زینب(س) نبود مصیبت‌های عاشورا در آن زمان و مکان مدفون شده و پیام نهضت عاشورا به حاشیه می‌رفت اما پیام‌رسانی حضرت زینب(س) همچون رسانه‌های امروز کارساز افتاد و پیام عاشورا جهانی شد.
این مسئول به تأمل در اشعار سروده شده در وصف واقعه کربلا تأکید کرد و افزود: برای نمونه شعر «کربلا در کربلا می‌ماند اگر زینب نبود» مفهومی بس عمیق و برجسته دارد که فقط اهل معرفت توان درک آن را دارند و به واقع اگر پیام‌رسانی زینب(س) نبود، مظلومیت و حقانیت امام حسین(ع) در کربلا به فراموشی سپرده می‌شد.
رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان زنجان با اشاره به اینکه عشق به اهل بیت (ع) معنی‌اش این است که ما را به تقرب الهی برساند، تصریح کرد: بی‌تردید معرفت به اهل بیت(ع) راهی برای تقرب الی‌الله است. همچنین گریه برای امام حسین (ع) باید توامان با معرفت باشد، در غیر این صورت تاثیری در مسیر زندگی افراد نخواهد داشت.
وی به ویژگی رهروان زینب اشاره کرد و افزود: ذکر خدا در همه زمان‌ها و مکان‌ها، ایمان استوار، اطاعت از خدا و پیروی از فرامین رسول اکرم(ص) و اهل بیت(ع)، تاسی به عفت و پاکدامنی حضرت زینب(س) از جمله شاخصه‌هایی است که باید زینبیون به آن توجه داشته باشند.
حضرت زینب(س)؛ جریان‌ساز واقعه عاشورا
حضرت زینب(س)؛ جریان‌ساز واقعه عاشورا
حضرت زینب(س)؛ جریان‌ساز واقعه عاشورا
حضرت زینب(س)؛ جریان‌ساز واقعه عاشورا
حضرت زینب(س)؛ جریان‌ساز واقعه عاشورا

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: