کد خبر: 3842495
تاریخ انتشار: ۲۵ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۱
گروه اجتماعی ــ مدیرکل کمیته امداد زنجان گفت: از ابتدای اجرای طرح احسان حسینی تاکنون بیش از ۱۰۰ میلیون تومان کمک در قالب نذورات و توزیع غذای گرم جمع‌آوری شده و جمع‌آوری این کمک‌ها تا پایان ماه صفر ادامه دارد.

مشارکت 100 میلیون تومانی خیران زنجانی در طرح احسان حسینیهدایت صفری، مدیرکل کمیته امداد زنجان، در گفت‌وگو با ایکنا، با اشاره به اینکه طرح احسان حسینی برای جمع‌آوری نذورات مردمی به‌منظور کمک به مددجویان و نیازمندان این استان برگزار می‌شود، اظهار کرد: مردم نیکوکار، عزاداران حسینی و هیئت‌های مذهبی می‌توانند در قالب اجرای طرح احسان حسینی نذورات خود را به نیازمندان و مددجویان کمیته امداد اهدا کنند.

وی با بیان اینکه کمیته امداد استان در تلاش است با اشاعه و نهادینه کردن فرهنگ دینی و احسان حسینی در کمک به نیازمندان اقدامات شایانی انجام دهد، افزود: هم‌اکنون 41 مرکز نیکوکاری در سراسر استان آماده دریافت کمک‌ها و نذورات مردمی برای کمک به مددجویان تحت حمایت و نیازمندان استان هستند.

مدیرکل کمیته امداد استان با اشاره به ماندگاری قیام امام حسین‌(ع) گفت: انگیزه امام حسین(ع) در این قیام الهی بود و محور قیام حق‌، هدف قیام حق و مقدس و طرف مقابل باطل بود به همین خاطر مکتب سید‌‌الشهدا(ع) ماندگار شد، در این مکتب بن‌بستی وجود ندارد و ماه محرم فضای معنوی بسیار مناسبی برای یاری رساندن به محرومان جامعه است.

وی استان زنجان را بهشت خیران خواند و افزود: باید از این ظرفیت عظیم به‌ویژه از ظرفیت دسته‌های عزاداری حسینیه و زینبیه اعظم مساجد، تکایا و هیئت‌های مذهبی استان در کمک به نیازمندان بیشترین استفاده را ببریم.

صفری با بیان اینکه از ابتدای آغاز طرح احسان حسینی بیش از 100 میلیون تومان در قالب کمک‌های مردمی، نذورات و غذای گرم جمع‌آوری و بین نیازمندان توزیع شده است، گفت: دفاتر کمیته امداد و مراکز نیکوکاری سطح استان تا پایان ماه صفر آماده دریافت و توزیع انفاق و احسان عاشقان سیدالشهدا‌(ع) است و نیکوکاران علاوه بر این می‌توانند از طریق سامانه پرداخت تلفن همراه با کد دستوری ستاره ۸۸۷۷ ستاره 024 مربع کمک‌های خود را اهدا کنند.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: