کد خبر: 3855423
تاریخ انتشار: ۱۷ آبان ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۶

آماده‌باش ۲۰ تیم هلال‌احمر زنجان

گروه اجتماعی _ مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان زنجان گفت: ۲۰ تیم از استان زنجان در حال آماده‌باش برای اعزام به مناطق زلزله‌زده هستند.

آماده‌باش ۲۰ تیم هلال‌احمر زنجانبه گزارش ایکنا از زنجان، پس از زلزله بامداد روز جمعه، ۱۷ آبان‌ماه، ستاد بحران استان زنجان تشکیل جلسه داد تا ضمن تاکید بر آماده‌باش دستگاه‌ها، خسارات احتمالی  ناشی از زلزله را بررسی کنند.

شهرام میرزایی، مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان زنجان، در جمع خبرنگاران افزود: امروز ۲ دستگاه خودروی نیمه‌سنگین جمعیت هلال‌احمر استان زنجان به منطقه زلزله‌زده در آذربایجان‌شرقی اعزام شد.

وی تاکید کرد: در حال حاضر بسته‌های سبد غذایی و اقلام زیستی اعم از چادر و پتو آماده است که در صورت نیاز و اعلام سازمان امداد و نجات به مناطق زلزله‌زده ارسال شود.

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان زنجان، از آماده‌باش ۲۰ تیم خبر داد و گفت: در حال حاضر چهار تیم اسکان و سرپناه اضطراری، چهار تیم آواربردار، تیم‌های ارزیاب، جستجو، امداد و کمک‌های اولیه هر کدام سه تیم، درمان اضطراری ۲ تیم و آنست نیز یک تیم در آماده‌باش کامل برای اعزام به مناطق زلزله‌زده آذربایجان شرقی هستند.

میرزایی اظهار کرد: از لحظه وقوع زلزله، هلال‌احمر در شهرستان‌های زنجان، خدابنده، ابهر، طارم، ایجرود، خرم‌دره و ماهنشان تا این لحظه در آماده باش کامل قرار دارند.

وی خاطرنشان کرد: علاوه بر آماده‌باش شعب هلال احمر در استان زنجان، پایگاه‌های امداد و نجات نیز در آماده‌باش هستند.

ابراهیم خسروشاهی، معاون اورژانس زنجان نیز اعلام کرد: ۸ نفر در اثر زلزله مصدوم شدند که ناشی از ترس و فرار از حادثه بوده و فوتی نداشتیم.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :