کد خبر: 3863766
تاریخ انتشار: ۲۲ آذر ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۲

نامزدهای انتخابات تعهد اخلاقی را در نظر داشته باشند

گروه سیاست و اقتصاد ــ امام جمعه زنجان با بیان اینکه تعداد ثبت‌نام کنندگان در انتخابات مجلس قابل توجه است، تأکید کرد: نامزدها باید ضمن تخصص لازم، تعهد اخلاقی را در نظر داشته باشند.

نامزدهای انتخابات مجلس اخلاق‌مداری را مورد توجه قرار دهندبه گزارش ایکنا از زنجان، آیت‌الله علی خاتمی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه زنجان، اظهار کرد: انقلاب اسلامی مردم‌سالاری دینی را از اهداف خود قرار داده و در ۴۱ سال گذشته با برگزاری انتخابات این مهم را به خوبی به منصه ظهور گذاشته است.

وی به نقش مجلس در سیاستگذاری‌های کشور اشاره و تصریح‌ کرد: کسانی‌که وارد میدان رقابت می‌شوند ضمن دارا بودن تخصص‌های لازم، باید توجه لازم را به موضوع اخلاق داشته باشند.

امام جمعه زنجان با اشاره به اینکه تعداد زیاد افراد داوطلب برای حضور در انتخابات قابل تامل است، افزود: البته حضور خوب است ولی وزن مجلس نیز حائز اهمیت است. باید افراد در گام نخست بدانند که می‌توانند و تاثیرگذار خواهند بود. صرف وجود برخی ویژگی‌ها دلیل بر اینکه در انتخابات حضور داشته باشند، نیست.

وی ادامه داد: البته به این نکته نیز باید توجه داشته باشیم که نهاد نمازجمعه، قرارگاه فرهنگی است، بنده یک رای دارم و نه نماینده دارم نه سخن‌گو هستم. تاکنون به‌عنوان امام جمعه از یک جناح و جریان حمایت نکردم ولی قطعا ویژگی‌های نماینده خوب را از این تریبون اعلام خواهم کرد.

وی افزود: شرکت مردم در انتخابات حائز اهمیت است تا انتخابات باشکوه و گسترده داشته باشیم. بدون حضور مردم در انتخابات و رای مردم، کارها پیش نخواهد رفت.

امام جمعه زنجان به موضوع وحدت بین حوزه و دانشگاه نیز اشاره کرد و گفت: برای پرواز، دو بال نیاز است. در عرصه علمی و دینی اگر اینها کنار هم باشند، باعث رشد معنوی و هم ارتقا علمی و فنی جامعه می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: امام راحل می‌فرمودند این دو مرکز باید با هم بوده و علم و تهذیب را باید به منزله دو بالی بدانیم که با یکی از آنها نمی‌توان پرید.

نماینده ولی‌فقیه در استان زنجان همچنین به ضرورت نظارت‌ها در بازار نیز تاکید کرد و گفت: نظارت‌ها باید بیشتر بوده تا به مردم فشار وارد نشود.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :