کد خبر: 3871076
تاریخ انتشار: ۲۲ دی ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۴

گروه سیاست و اقتصاد ــ رئیس هیئت نظارت بر انتخابات استان زنجان از تأیید صلاحت 89 نامزد انتخابات مجلس خبر داد و گفت: بدون احتساب انصرافی‌ها، صلاحیت 41 درصد داوطلبان اعلام شد.

41 درصد نامزدهای انتخابات مجلس از زنجان تأیید صلاحیت شدندحسین میرزاپور، رئیس هیئت نظارت بر انتخابات استان زنجان در گفت‌وگو با ایکنا از زنجان در مورد بررسی شکایات رد صلاحیت شدگان اظهار کرد: 231 نفر از استان زنجان برای انتخابات مجلس ثبت‌نام کرده بودند که صلاحیت 89 نفر تأیید شده است.

وی با اشاره به اینکه 15 نفر از ادامه رقابت انصراف دادند، بیان کرد: 78 نفر رد صلاحیت شده و تعداد عدم احراز صلاحیت شدگان نیز 49 نفر است که بدون احتساب انصرافی‌ها 41 درصد داوطلبین نمایندگی مجلس شورای اسلامی تایید شدند.

رئیس هیئت نظارت بر انتخابات استان زنجان افزود: کسانی که به این نظر شکایت دارند، می‌توانند در ساعات 8 تا 16 از روز یکشنبه 22 دی‌ماه تا روز پنجشنبه 26 دی ماه شکایات خود را به آدرس مجتمع ادارات جنب سازمان تبلیغات اسلامی دفتر نظارت و بازرسی شورای نگهبان استان زنجان ارائه دهند.

وی خاطرنشان کرد: براساس ماده 52 قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی و تبصره‌های ذیل این ماده هیئت نظارت استان ضمن دریافت و بررسی شکایت داوطلبانی که صلاحیت آنها در هیئت اجرایی احراز و تایید نشده بود و سوابق کلیه داوطلبان یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی را طبق ماده 28، 29 و 30 قانون انتخابات مجلس با توجه به کثرت ثبت‌نام کنندگان به صورت شبانه روزی بررسی و نتیجه این بررسی‌ها به فرمانداران مرکز حوزه انتخابیه اعلام شد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: