کد خبر: 3872817
تاریخ انتشار: ۳۰ دی ۱۳۹۸ - ۰۸:۵۴
گروه فرهنگی ــ مدیرکل تبلیغات اسلامی زنجان از راه‌اندازی شهربازی معارفی خبر داد و گفت: این شهربازی با هدف القای مفاهیم دینی و اخلاقی در محیطی شاد به کودکان راه‌اندازی می‌شود.

شهربازی معارفی در زنجان راه‌اندازی می‌شودحجت‌الاسلام سعید احمدی، مدیرکل تبلیغات اسلامی استان زنجان در گفت‌وگو با ایکنا، اظهار کرد: متأسفانه بخش کودک و نوجوان در حوزه معارف و تبلیغ مغفول مانده و کار شاخصی برای این قشر انجام نشده است اما در رویکردهای جدید برنامه‌هایی را در این راستا تهیه و تنظیم کردیم.

وی یادآور شد: در روایات معصومان‌(ع) دوران تربیتی فرزندان به سه دسته ۷ ساله تقسیم شده و می‌گویند در ۷ سال نخست فرزند، پادشاه است و باید بازی کند و ما هم با بهره‌گیری از این آموزه‌ها می‌توانیم بسیاری از معارف را به کودکان انتقال دهیم.

مدیرکل تبلیغات اسلامی زنجان یادآور شد: متأسفانه امروزه سبک زندگی افراد به‌گونه‌ای شده که کودکان از تحرک کمتری برخوردارند و بیشتر مشغول بازی‌های رایانه‌ای می‌شوند، در حالی که باید به اقتضای سن خود، شادی، نشاط و تحرک داشته باشند.

وی از راه‌اندازی شهربازی معارفی در زنجان خبر داد و گفت: در این شهربازی می‌توانیم معارف و قصه‌های قرآنی را در محیطی شاد و بانشاط به کودکان آموزش دهیم و مفاهیمی همچون احترام به والدین، صبر، مقاومت، احسان و نیکوکاری و قناعت را به آن‌ها القا کنیم.

این مسئول با اشاره به اینکه در علوم دینی حق همسایه، حق شهروند و حق پدر و مادر مطرح شده است، ابراز کرد: در قالب نمایش‌‌های خلاق می‌توان کودکان را با این حقوق آشنا کرد و به‌دنبال تولید محتوای فاخر دینی هستیم. حتی با بازی می‌توان ذهن فرزندان را به سمت خلاقیت هدایت کرد.

احمدی با اشاره به اینکه شهربازی در فازهای مختلفی اجرا می‌شود، گفت: این شهربازی گروه سنی کودک و نوجوان را زیر پوشش قرار خواهد داد و معتقدیم اگر بچه‌ها در سنین کودکی و نوجوانی بازی کنند، در بزرگسالی بانشاط و با اخلاق و دارای روح و جسمی سالم خواهند بود.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: