کد خبر: 3889017
تاریخ انتشار: ۱۶ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۳:۳۰
معاون جوانان جمعیت هلال‌احمر استان زنجان گفت: این جمعیت به منظور ثبت و انتشار رویدادها، خدمات بشردوستانه و امدادی ششمین جشنواره فیلم و عکس بشردوستی را برگزار می‌کند.

برگزاری ششمین جشنواره فیلم و عکس بشردوستی در زنجانفاطمه جمشیدی، معاون جوانان جمعیت هلال‌احمر استان زنجان، در گفت‌وگو با ایکنا از زنجان، اظهار کرد: معاونت جوانان هلال‌احمر به منظور ایفای بخشی از مسئولیت بشردوستانه خود و نهادینه‌سازی اصول و اهداف جمعیت هلال‌احمر طرح ملی خدمات بشردوستانه را در فضای مجازی را  به صورت غیرحضوری اجرا می‌کند.

وی از برگزاری ششمین جشنواره فیلم و عکس بشردوستی توسط هلال‌احمر خبر داد و گفت: این جشنواره به منظور ثبت و انتشار رویدادها، خدمات بشردوستانه و امدادی اعضای داوطلب، تبادل تجربیات و رفتارهای بشردوستانه خانواده‌ها و اقدامات ابتکاری هموطنان در دوره گذر از ویروس کرونا برگزار می‌شود.

معاون جوانان جمعیت هلال‌احمر استان زنجان با بیان این‌که این جشنواره با رویکرد افزایش سازگاری و بهبود شرایط خانواده، همنوعان و ترویج فرهنگ همیاری، همدلی و همدردی برای پیشگیری از ابتلا به بیماری کرونا کووید19برگزار می‌شود، افزود: موضوعات ششمین جشنواره ملی فيلم و عكس بشردوستی شامل خدمات بشردوستانه و امدادی اعضای داوطلب جمعیت هلال احمر به مردم در پایگاه‌های اطلاع‌رسانی، تب‌سنجی، غربال‌گری، مشاوره، توزیع اقلام بهداشتی و دیگر موارد است.

وی تصریح کرد: ابتکارات بشردوستانه هموطنان در نحوه سازگاری و گذران مفید و مؤثر اوقات فراغت درخانه، مهارت‌های ایمنی و مراقبتی در دوره گذار از ویروس کرونا، رفتارهای نوع‌دوستانه برای افزایش ضریب تاب‌آوری، سطح ایمنی و سلامت همنوعان از دیگر موضوعات این جشنواره است.

جمشیدی گفت: حمایت‌های روانی و اجتماعی جهت بهبود سلامت روان اقشار آسیب پذیر اعم از مبتلایان، بهبود یافتگان و خانواده آنان، رويدادهای موثر طرح سحاب(اقدامات امدادی و بشردوستانه اكيپ‌های سيار در پیشگیری از ابتلا به بیماری کرونا)، آداب و آئین‌های بشردوستانه ایمن عید نوروز در منازل و جلوه‌های ایثار، نيكوكاری و انسان‌دوستی اعم از رفتارهای داوطلبانه، عام المنفعه و بشردوستانه پزشکان، پرستاران، امدادگران، جوانان و سایر اقشار فداکار جامعه از دیگر موضوعات ششمین جشنواره ملی فيلم و عكس بشردوستی است.

معاون جوانان جمعیت هلال احمر استان زنجان تاکید کرد: هموطنان و اعضای داوطلب در طول مدت برگزاری طرح ملی خدمات بشردوستانه از هم اکنون تا 15 اردیبهشت می‌توانند عكس‌ها و فيلم‌های تهيه شده از فعالیت‌ها، اقدامات و رفتارهای بشردوستانه، عام‌المنفعه و امدادی را از طریق پست الکترونیک دبيرخانه جشنواره به نشانی bashardoosti99@gmail.com بارگذاری کنند.

وی خاطرنشان کرد: علاوه بر این علاقمندان می‌توانند آثار خود را با موضوعات بیان شده درسایت سازمان جوانان جمعیت هلال‌احمر به نشانی rcsy.ir/bashardoosti نیز ارسال کنند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: