کد خبر: 3954684
تاریخ انتشار: ۲۹ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۵:۰۱
نشست «راویان بالندگی» در زنجان برگزار و در آن از ولی‌الله کلامی، شاعر انقلابی پیشکسوت و امیر رسولی چهره فعال شعر انقلاب تجلیل شد.

برگزاری نشست «راویان بالندگی» در زنجانبه گزارش ایکنا از زنجان، آیت‌الله علی خاتمی، نماینده ولی‌فقیه در استان زنجان، ظهر امروز، 29 بهمن‌ماه در نشست «راویان بالندگی» که به منظور تجلیل از شاعران ملی و استانی انقلاب برگزار شد، اظهار کرد: حقیقت حیات انسان از 3 سئوال اساسی نشئت می‌گیرد و انسان باید همواره آن‌ها را از خود بپرسد که از کجا آمده‌ام؟، برای چه آمده‌ام؟ و به کجا می‌روم؟ تا همه ساحت‌های زندگی خود را بر اساس آن برنامه‌ریزی کند.

وی با اشاره به اینکه انسان اگر بر اساس فکر، اندیشه و ظرفیت خود، پاسخ این سئوالات را بیابد، زندگی‌اش جهت‌دار و معنی‌دار می‌شود، بیان کرد: پاسخ دو مورد از سئوالات در آیه «انا لله و انا الیه راجعون» بیان شده زیرا ما به انتخاب خود نیامده‌ایم و خواست خودمان هم نبوده و به سوی خداوند بازمی‌گردیم.

امام جمعه زنجان ادامه داد: زندگی و حیات انسان در بین از کجا آمدن و به کجا رفتن قرار دارد که حدیث فراق و دوری است. بیان حدیث فراق، می‌تواند شکل‌های مختلفی به خود بگیرد و در قالب شعر، موسیقی، نظم، نثر و اَشکال مختلف دیگر بیان شود.

وی با بیان اینکه حدیث فراق تا «الیه راجعون» ادامه می‌یابد، ابراز کرد: سیدالشهدا(ع) مصداق تمام و کمال حدیث فراق است که همه زندگی خود را در روز عاشورا برای خداوند عرضه کرد و به عنوان بنده صالح همواره تسلیم فرمان معبود بود.

خاتمی با بیان اینکه مسائل علمی و فلسفی با مباحثه، رشد و توسعه پیدا کرده و بالنده و کامل می‌شود، گفت: آفت جوامعی که فکر و اندیشه در آن وجود ندارد این است که مسائل را کوچه‌بازاری کرده و گاهی با یک کلمه، حکم تکفیر فرد، ثابت می‌شود اما در محافل علمی، شاگرد با حرمت و احترام کامل و با ارائه دلایل مستدل، نظریه استاد خود را رد می‌کند.

نغمه مستشارنظامی، دبیر محافل ادبی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور نیز در ارتباط ویدئوکنفرانسی با این نشست اظهار کرد: حضور استاد ولی‌الله کلامی، یکی از بزرگترین گنجینه‌ها برای شعر انقلاب است. در چهل و دومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، وجود 42 اثر از کلامی را به فال نیک می‌گیریم و امیدواریم همانطور که انقلاب اسلامی روزبه‌روز باشکوه‌تر و پرشورتر می‌شود، اشعار ایشان نیز در خدمت انقلاب اسلامی باشد.

وی بیان کرد: نشست راویان بالندگی، حرکتی در جهت سپاس از چهره‌هایی است که در طول 42 سال گذشته به ما آموخته‌اند که باید راوی بالندگی بود. در این نشست‌ها در سراسر کشور به مناسبت چهل و دومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در خدمت 42 فرهیخته ارزشمند بودیم که این افراد، گوشه‌هایی از شخصیت‌های انقلابی کشور هستند.

در این مراسم از ولی‌الله کلامی، شاعر انقلابی پیشکسوت و امیر رسولی چهره فعال شعر انقلاب تجلیل شد و همچنین از پایگاه اطلاعات علمی و پیک کتاب نیز رونمایی شد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: