کد خبر: 4016648
تاریخ انتشار: ۰۶ آذر ۱۴۰۰ - ۱۶:۳۸

راه‌اندازی گفتمان‌‌های دینی در مدارس ابهر

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان ابهر از راه‌اندازی گفتمان‌‌های دینی در مدارس خبر داد و گفت: شیوع کرونا سبب ایجاد خلاء معنوی در بین دانش‌آموزان شده که باید برای برطرف کردن این چالش برنامه‌ریزی کرد.

گفتمان دینیبه گزارش ایکنا از زنجان، حجت‌الاسلام علیرضا بهبودی، رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان ابهر، 6 آذرماه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: گفتمان‌های دینی در مدارس شهرستان ابهر راه‌اندازی شده و با حضور مبلغان دینی برگزار می‌شود تا ضمن ارتقای بعد معنوی دانش‌آموزان، آگاهی آنان نیز افزایش یابد.

وی ابراز کرد: شیوع کرونا و تعطیلی مدارس به مدت دو سال موجب ایجاد خسارات معنوی و دینی فروان به دانش‌آموزان از جمله کاهش برنامه‌های تربیتی در مدارس و عدم حضور مبلغان و مربیان تربیتی در مدارس شد.

بهبودی با بیان اینکه با توجه به اینکه امر تربیت باید زیر نظر یک مربی وارسته، متعهد، دلسوز و دغدغه‌مند و به صورت چهره به چهره انجام شود، افزود: طبیعتا این خلا باعث محروم شدن دانش‌آموزان از این فضا شد.

وی بیان کرد: وظیفه سازمان تبلیغات اسلامی این است که جهت جبران این کمبود اقدام به برگزاری برنامه‌های فرهنگی کند که اخیرا با تشکیل جلسه‌ای مشترک با حضور معاونت پرورشی اداره آموزش و پرورش شهرستان ابهر مقرر شد که گفتمان‌های دینی با حضور مبلغان آقا و خانم در مدارس برگزار شود.

رئیس تبلیغات اسلامی شهرستان زنجان ادامه داد: خوشبختانه با همکاری آموزش و پرورش ابهر، حدود 20 مدرسه تاکنون برای اجرای این برنامه اعلام آمادگی کردند و امیدواریم بتوانیم فعالیت‌های فرهنگی اثربخشی متناسب با نیاز مخاطبان انجام دهیم.

وی با اشاره به اینکه فراخوانی برای جذب مبلغان در این برنامه انجام شده است، گفت: طلاب و اساتید دینی به صورت جهادی وارد صحنه شده و در برنامه‌های توجیهی شرکت کردند. این برنامه از اول آذر آغاز به کار کرده و امیدواریم در طول سال اجرا شود که البته این امر بستگی به حمایت‌های نهادهای مربوط دارد.

بهبودی در ادامه ابراز کرد: در حال حاضر 20 مدرسه به مدت 110 ساعت برای مقطع متوسطه دوم برای هرماه پیش‌بینی شده است که در صورت حمایت و استقبال در سایر مقاطع نیز قابل اجرا است و در ان موضوعاتی مثل سبک زندگی اسلامی، عفاف و حجاب و مسائلی از این دست تبیین می‌شود.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha