کد خبر: 4046936
تاریخ انتشار: ۱۶ فروردين ۱۴۰۱ - ۱۲:۲۸

امام جمعه خرم‌دره گفت: جوانان خوب کشورمان همانند گذشته با هدایت و راهنمایی روحانیت، مساجد را محور برنامه‌های فرهنگی ماه رمضان امسال قرار خواهند داد.

مسجد

به گزارش ایکنا از زنجان، حجت‌الاسلام حسین‌علی زاهدی‌پور امام جمعه شهرستان خرم‌دره ظهر امروز در جلسه بررسی برنامه‌های قرآنی این شهرستان در ایام ماه مبارک رمضان، با اشاره به قرار گرفتن دو سال متوالی در دوران کرونا و کم رنگ شدن حضور مردم در برنامه‌های مذهبی از جمله در مساجد، گفت: ماه مبارک رمضان فرصت خوبی برای احیا و ساماندهی امور مساجد شهرستان است.

وی با اشاره به طرح موضوع جهاد تبیین از سوی مقام معظم رهبری که این فریضه را یک امر فوری تعریف کردند، ادامه داد: رهبر معظم انقلاب مسئله تبیین را به عنوان یک فریضه بیان کردند که لازم است برنامه‌ریزی مناسب برای اجرای این امر به کار گیریم.

این مسئول در ادامه گریزی به برنامه‌های ماه مبارک رمضان در شهرستان زد و افزود: از مهم‌ترین برنامه‌های قرآنی که در طول ماه مبارک رمضان در این شهرستان برگزار می‌شود می‌توان به برگزاری مراسمات و محافل جزء‌خوانی قرآن‌کریم در مساجد و موسسات و خانه‌های قرآن و محلات، برگزاری ویژه برنامه روزه‌اولی‌ها و مراسم شکرگذاری توسط موسسه قرآنی ضحی با همکاری اداره آموزش و پرورش، فضا سازی محیطی در شهر توسط شهرداری، ترویج افطاری ساده در مساجد با استفاده از ظرفیت پایگاه‌های مقاومت بسیج و ائمه جماعات با همت سپاه ناحیه خرم‌دره و همکاری اداره تبلیغات اسلامی شهرستان اشاره کرد.

امام جمعه خرم‌دره در بخش دیگری از سخنان خود با تبیین جایگاه مسجد در معنویت ماه رمضان، گفت: مساجد، مهم‌ترین و بی‌بدیل‌ترین قرارگاه‌های ترویج و تبلیغ دین و ایمان است لذا جوانان خوب کشورمان همانند گذشته با هدایت و راهنمایی روحانیت، مساجد را محور برنامه‌های فرهنگی ماه رمضان امسال قرار خواهند داد.

در ادامه این نشست نیز حجت‌الاسلام فرشید ملکی رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان خرم‌دره ضمن تاکید بر اجرای برنامه‌های قرآنی در این ماه مبارک، یادآور شد: با توجه به فرا رسیدن ماه مبارک رمضان، لازم است کارگروه‌های ویژه‌ای متشکل از قرآنیان، بانوان، رسانه، مساجد و هیئات مذهبی شکل گرفته و هر کدام برنامه‌های مختص به خود را انجام دهند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: