کد خبر: 4078822
تاریخ انتشار: ۲۶ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۳:۱۲

زوایای مختلف آموزشی و تربیتی باید مورد توجه قرار گیرند

نماینده ولی‌فقیه در استان زنجان گفت: دانش‌آموزان، امانت یک نسل و قطعه‌ای از تاریخ در دست آموزش و پرورش هستند که از زوایای مختلف آموزشی و تربیتی باید مورد توجه قرار گیرند.

امام جمعه زنجان

به گزارش خبرگزاری ایکنا از زنجان، آیت‌الله علی خاتمی نماینده ولی‌فقیه در استان زنجان، صبح امروز 25 مردادماه، در دیدار مدیرکل آموزش و پرورش استان و  اعضای سازمان دانش‌آموزی، اظهار کرد: هم‌افزایی در عرصه‌های مختلف آموزش و پرورش به‌ویژه در تشکل‌های دانش‌آموزی برای تقویت دانایی و توانایی و برای ارتقای سطح دانش‌آموزان به‌عنوان سرمایه‌های اصلی نیروی انسانی باید مورد تاکید قرار گیرد.

وی تصریح کرد: دانش‌آموزان، امانت یک نسل و قطعه‌ای از تاریخ در دست آموزش و پرورش هستند که از زوایای مختلف آموزشی و تربیتی باید مورد توجه قرار گیرند.

وی ادامه داد: محورهای سه‌گانه رهبر معظم انقلاب مبنی بر «تحصیل»، «تهذیب» و «ورزش» در برنامه‌های مختلف آموزش و پرورش و تشکل‌های دانش‌آموزی باید مورد تاکید قرار گیرند و همچنین توصیه‌های چهارده‌گانه مقام معظم رهبری خطاب به جوانان نیز همواره باید مورد توجه و یادآوری قرار گیرد.

آیت‌الله خاتمی با بیان اینکه با عدالت آموزشی، فاصله داریم، خاطرنشان کرد: استعدادهای برتر مناطق محروم را در جهت رعایت عدالت، شناسایی کرده و بر روی آن‌ها سرمایه‌گذاری کنید.

نماینده ولی‌فقیه در استان زنجان با بیان اینکه اساسنامه سازمان دانش‌آموزی، اساسنامه جامعی است، گفت: قرآن‌کریم، بهترین و کامل‌ترین قانون است، اما هر اساسنامه، قانون و سندی از جمله سند تحول بنیادین آموزش و پرورش که تنقیح آن بیش از 20 سال زمان برد اگر به درستی اجرا شود به نتیجه مطلوب می‌رسد و گرنه نتیجه‌ای حاصل نمی‌شود.

وی، آموزش و پرورش را به دلیل ارتباط با نیروی انسانی، پایه رشد و ترقی هر کشوری خواند و اظهار کرد: نیروی انسانی، پایه تمام اقتدار و قدرت‌های اقتصادی، نظامی، سیاسی و فرهنگی است و هرچه کیفیت نیروی انسانی بیشتر باشد، اقتدار در زمینه‌های مذکور نیز تامین می‌شود.

آیت‌الله خاتمی با تاکید بر هم‌افزایی در عرصه‌های مختلف آموزش و پرورش به‌ویژه در تشکل‌های دانش‌آموزی برای تقویت دانایی و توانایی خاطرنشان کرد: آموزش و پرورش به دلیل اهمیت و ماهیت کاری، فرصتی برای پرداختن به مسائل حاشیه‌ای ندارد و برای ارتقای سطح دانش‌آموزان به عنوان سرمایه‌های اصلی نیروی انسانی باید تلاش کند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha