کد خبر: 4088248
تاریخ انتشار: ۰۶ مهر ۱۴۰۱ - ۱۱:۳۴

اجتماع امت اسلامی، مسئولیت مسئولان را دو چندان کرد

آیت‌الله علی خاتمی نماینده ولی‌فقیه در استان و محسن افشارچی استاندار زنجان در پی اغتشاشات اخیر در استان بیانیه مشترک صادر و اظهار کردند: اجتماع امت اسلامی در روز رحلت پیامبر (ص)، مسئولیت مسئولان را در قبال خدمت‌رسانی به مردم دو چندان کرد.

بیانیه مشترک

به گزارش ایکنا از زنجان، در بیانیه مشترک نماینده ولی‌فقیه و امام جمعه زنجان و استاندار زنجان در خصوص اغتشاشات اخیر در استان آمده است:

بسم الله الرحمن الرحیم

یُرِیدُونَ لِیُطْفِئُوا نُورَ اللَّهِ بِأَفْوَاهِهِمْ وَاللَّهُ مُتِمُّ نُورِهِ وَلَوْ کَرِهَ الْکَافِرُونَ (صف - ۸)

در روزهای اخیر و در پی فوت تأثربرانگیز یکی از دختران ایران زمین و همدردی مردم دلسوز ایران، برخی از دشمنان قسم خورده اسلام و ایران اسلامی با سوءاستفاده از موقعیت پیش آمده، خیال خام آشوب و براندازی در ذهن خود پروراندند.

حضور معنادار اجتماعی و مانور چند ده میلیونی در عزاداری‌ها و ابراز ارادت این ملت به حضرت سیدالشهدا علیه‌السلام و انسجام ملت شریف ایران، دشمنان این ملت را به دستپاچگی انداخته بود. این جماعت با تحریک نوجوانان و جوانان، ساده‌اندیشانه در صدد بودند تا مردم شریف ایران را در مقابل اسلام و احکام نورانی آن معرفی کنند.

اما اهانت به مقدسات قرآن و احکام دین، خون مردم غیوری که غبار سفر نورانی اربعین از چهره نزدوده بودند را به جوش آورد و مردم پای کار نظام اسلامی، ارادت پیوند عمیق خود با آرمان‌های نظام اسلامی را دوباره به رخ کشیده‌اند.

آنچه در روزهای اخیر و حضور حماسی مردم دین‌مدار زنجان در خیابان‌ها بیش از پیش بروز و ظهور داشت، مردمی بودن پایه‌های استوار نظام اسلامی بود که باطل‌کننده نقشه‌های شوم دشمنان این ملت بود.

ضمن تقدیر و تشکر از بصیرت مثال‌زدنی مردم پایتخت شور و شعور حسینی که مثل همیشه پیشگام در دفع فتنه بودند، ما بر این باوریم که این حضور حماسی و تجدید عهد مردم، مسئولیتی دو چندان بر عهده تمام مسئولان نظام مقدس جمهوری اسلامی قرار داده تا بیش از پیش در پی احقاق مطالبات به حق این ملت صبور و قدرشناس باشند. لذا اجتماع امت اسلامی در روز رحلت پیامبر (ص)، مسئولیت مسئولان را در قبال خدمت‌رسانی به مردم دو چندان کرد.

همچنین از تمامی نیروهای نظامی، انتظامی، بسیج و عزیزانی که فداکارانه و صبورانه برای حفظ امنیت و اموال مردم مجاهدت نمودند، کمال تشکر و قدردانی را داریم.

لازم به ذکر است فتنه‌انگیزی و اغتشاشات اخیر نشان‌دهنده اهمیت روشنگری، تبیین و ارتباط با مردم خصوصاً قشر جوان است تا مانعی باشد بر تحریف، سیاه‌نمایی و ارائه روایات وارونه از واقعیت‌های پیرامون‌مان.

قطعاً این وظیفه خطیر جهاد تبیین بر عهده مسئولان، خواص جامعه، اهالی فرهنگ و هنر و اندیشه و تمامی مردم آگاه و دلسوز قرار گرفته است و اقدام عملی در این راستا و ایجاد فضای روشنگرانه ضروری است.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha