کد خبر: 4089954
تاریخ انتشار: ۱۴ مهر ۱۴۰۱ - ۱۰:۱۰

خاطره‌نگاری دفاع‌مقدس مورد توجه قرار گیرد

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان زنجان با بیان اینکه رزمندگان باید خاطرات خود را بازگو کنند و نویسندگان آن را به رشته تحریر درآورند گفت: جنگ باید شناسانده شده و به مقوله خاطره‌نگاری به طور جدی نگاه شود.

خاطره‌نگاری دفاع‌مقدس

به گزارش ایکنا از زنجان، سرهنگ سیدشمس‌الدین موسوی، مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان زنجان، روز گذشته، ۱۳ مهر در همایش تجلیل از نویسندگان و رونمایی از تازه‌های نشر دفاع‌مقدس، اظهار کرد: نویسندگان باید قدر خود را بدانند که خدا نعمت نوشتن را به آن‌ها ارزانی داشته و توانایی هنرمندی با قلم را دارند.

وی افزود: نشر و رونمایی برخی کتب‌ به دلایلی به تاخیر افتاد و علت آن مشکلات در چاپ و کمبود مواد و کاغذ مورد نیاز بود.

موسوی با تأکید بر اینکه اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان، بسیج هنرمندان و نهادهایی که به دنبال کاهش آسیب‌های اجتماعی هستند، در تولید و نشر کتب یاری کنند، بیان کرد: رزمندگان باید خاطرات خود را بازگو کنند و نویسندگان آن را به رشته تحریر درآورند. جنگ باید شناسانده شده و به مقوله خاطره‌نگاری به طور جدی نگاه شود.

وی ادامه داد: نویسندگان پیشکسوت باید به نو قلمان کمک کنند. برخی نویسندگان نو قلم کتاب کم خوانده‌اند و باید فرم‌ها را به درستی درک کنند که لازمه آن افزایش کتابخوانی است.

این مسئول با اشاره به مشکل در توزیع کتاب‌ها، خاطرنشان کرد: در توزیع کتاب مشکل داریم و کتاب‌ها به دست خواننده‌ها نمی‌رسد.‌ کتاب‌ها چاپ می‌شوند اما توزیع صورت نمی‌شود و درخواست داریم اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی در توزیع کتاب‌ها ما را یاری کنند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha