کد خبر: 4089967
تاریخ انتشار: ۱۴ مهر ۱۴۰۱ - ۱۰:۳۶

شکاف نسلی از علل اصلی بروز آسیب‌های اجتماعی است

امام جمعه ابهر گفت: علاوه بر رسوخ فضای مجازی کنترل نشده، ایجاد شکاف نسلی در جامعه بین والدین، نوجوان و جوان در خانواده یکی از علت‌های اصلی بروز آسیب‌های اجتماعی کنونی است.

شکاف نسلی

حجت‌الاسلام سعید مرادپور، امام جمعه ابهر، شامگاه دیروز ۱۳ مهر در جلسه شورای فرهنگ عمومی این شهرستان ابهر با اشاره به آسیب‌های روزافزون فضای مجازی، گفت: با توجه به کم‌رنگ شدن آموزش معارف به جوانان و نوجوانان در خانواده‌ها در شورای فرهنگ عمومی باید به مباحث خانواده توجه بیشتری داشته باشیم.

وی با اشاره به کارکرد و سیاست کلی شورای فرهنگ عمومی و لزوم مدیریت و سیاست‌گذاری فرهنگی شهرستان از مجرای این شورا، تصریح کرد: فعالیت‌ها و حرکت‌های فرهنگی ابهر باید پس از شناسایی مشکلات و دردهای جامعه، به صورت طرح و موضوع کارشناسی شده در شورا مطرح شود.

امام جمعه ابهر تصریح کرد: پس از طرح مشکلات و کارشناسی آنان، این مسائل باید به صورت مصوبه قانونی تحت قرارگاه فرهنگ عمومی شهرستان با نظارت فرمانداری بر هزینه‌کردهای این حوزه به ویژه هزینه‌کردهای شورا و شهرداری، عملیاتی و اجرایی شود.

مرادپور با بیان اینکه خانواده رکن اصلی هر جامعه به شمار می‌رود، لذا باید توجه بیشتری به این نهاد داشته باشیم، افزود: علاوه بر رسوخ فضای مجازی کنترل نشده، ایجاد شکاف نسلی در جامعه بین والدین، نوجوان و جوان در خانواده یکی از علت‌های اصلی بروز آسیب‌های اجتماعی کنونی است.

وی با تاکید بر لزوم چاره‌اندیشی و شناخت نیازها و شناخت گفتمان نسل جدید به ویژه از طریق متولیان فرهنگ، حوزه و دانشگاه، جامعه شناسان، روان‌شناسان، ادامه داد: این موضوع ضرورت عملیاتی کردن مسائل فرهنگی از طریق شورای فرهنگ عمومی را می‌رساند.

رئیس دادگستری ابهر نیز در ادامه این جلسه با اشاره به بحث اولویت‌دار طلاق که زیرشاخه آسیب‌های فرهنگی و اجتماعی شهرستان محسوب می‌شود، عنوان کرد: بحث آسیب‌های فضای مجازی نیز از جمله عوامل تأثیرگذار مشکلات حوزه خانواده و از جمله طلاق به شمار می‌آید.

غلامرضا رستم‌خانی تاکید کرد: آسیب‌های این حوزه باید در شورای شهرستان بررسی و در سطح اختیارات این منطقه اقدام لازم صورت گیرد.

سرهنگ محمد مهدی‌خانی، فرمانده انتظامی شهرستان ابهر نیز به رخنه تهدیدات دشمن در بین جوانان و نوجوانان اشاره و خاطرنشان کرد: مسئولیت آموزش و پرورش در خصوص مسائل آموزشی سنگین‌تر است، زیرا تسلط خانواده‌ها به فرزندان‌شان کمتر شده و باید از ظرفیت و پتانسیل نیروهای خودجوش بسیجی و مساجد نیز غافل نشویم.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha