۲۷ هزار نفر از مشمولان بنیاد شهید و امور ایثارگران استخدام می‌شوند
کد خبر: 4179867
تاریخ انتشار : ۱۳ آبان ۱۴۰۲ - ۱۴:۴۴
رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران:

۲۷ هزار نفر از مشمولان بنیاد شهید و امور ایثارگران استخدام می‌شوند

معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: مجوز استخدام ۲۷ هزار نفر مشمولان بنیاد شهید و ایثاگران فراهم شده است و امیدواریم اقدامات خوبی در این بخش انجام شود.

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران

به گزارش ایکنا از زنجان، امیرحسین قاضی‌زاده‌هاشمی، رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران ظهر امروز ۱۳ آبان‌ماه در جلسه ترویج فرهنگ ایثار و شهادت با تاکید بر اینکه در حوزه ترویج فرهنگ شهادت پیشرو باشید؛ چرا که استان زنجان از ظرفیت‌های خوبی به لحاظ فرهنگی برخوردار است، اظهار کرد: با توجه به اینکه استان زنجان به لحاظ نرخ بیکاری پایین است اما هنوز خانواده تحت پوشش فاقد شغل داریم. هم‌اکنون ۳۵۷۱ نفر در سامانه کاریابی بنیاد شهید و امور ایثارگران ثبت‌نام کرده‌اند که رقم بالایی است.

وی با بیان اینکه امسال ۵۲ نفر از این مشمولان در دستگاه‌های اجرایی استخدام شده‌اند و این در حالی است که سال قبل در این حوزه وضعیت خوب بود و ۲۵۰ نفر استخدام شدند، گفت: ۱۴۱ میلیارد تومان تسهیلات خوداشتغالی مصوب شده است و استان‌ها می‌توانند با احصای شرایط از این تسهیلات استفاده کنند. همچنین مسکن متقاضیان بنیاد شهید و ایثاگران بایستی در اولویت باشد؛ چراکه هرگاه تصمیم گرفته‌ایم که برای این قشر کاری کنیم کارها روی زمین نمانده و مشکلات‌شان حل شده است.

این مسئول با بیان اینکه اولویت واگذاری مسکن در زنجان برای ۴۵۸ نفر است که تعداد بالا بوده ولی قابل‌حل است، اذعان کرد: ساخت مراکز توانبخشی بر عهده دولت است و در ۲۸ استان این پروژه‌ها تکمیل شده اما زنجان جزو استان‌های مشکل‌دار در این حوزه به‌شمار می‌آید.

قاضی‌زاده‌هاشمی با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری هر ماه یک برنامه جدی در حوزه ایثار و شهادت دارند، گفت: مبنای فرهنگ ایثار و شهادت حفظ مجاهدت‌ها در جامعه است؛ اینکه ما بر این موضوعات توجه داشته باشیم یک بعدش این است که بگوییم چه چیزهایی در جامعه ارزش بوده و چه چیزهای نیست.

وی با اشاره به اینکه حوزه ایثار و شهادت محدود به یک ارگان و اداره خاص نیست و همه باید در این حوزه پای کار باشند، بیان کرد: ماندگاری و بقای حیات انقلاب اسلامی بر پایه فرهنگ ایثار و شهادت است.

انتهای پیام
captcha