توجه به مسائل روز می‌تواند در بصیرت‌بخشی نسل آینده موثر باشد
کد خبر: 4182233
تاریخ انتشار : ۲۵ آبان ۱۴۰۲ - ۱۹:۱۳
مدیرکل آموزش‌وپرورش استان زنجان:

توجه به مسائل روز می‌تواند در بصیرت‌بخشی نسل آینده موثر باشد

مدیرکل آموزش‌وپرورش استان زنجان گفت: توجه به مسائل روز و جهانی می‌تواند در بصیرت‌بخشی و آگاهی‌بخشی نسل آینده موثر باشد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان زنجان

علی اسماعیلی، مدیرکل آموزش‌وپرورش استان زنجان، ظهر امروز ۲۵ آبان‌ماه در همایش هزار نفری نومعلمان و فارغ‌التحصیلان دانشگاه فرهنگیان که در زنجان برگزار شد، اظهار کرد: یکی از مهم‌ترین مباحثی که در هر سازمان باید به آن اهمیت دهیم این است که منابع انسانی یکی از مولفه‌های مهم در رسیدن به اهداف سازمانی است و در این بین آموزش‌و‌پرورش اهمیت مضاعفی در این‌ خصوص دارد.

وی افزود: همه ما در جایگاه معلمی قرار داریم ولی به عنوان یک شغل رسمی و وظیفه اداری به آن نگاه نمی‌کنیم و یقینا افرادی که در این عرصه قدم گذاشته‌اند نیز چنین تصوری دارند و باید بتوانیم به عنوان یک وظیفه به این شغل نگاه کنیم. معلمان در به ثمر رسیدن نسل آینده موثر هستند و این ممتازی جایگاه آموزش‌وپرورش را نشان می‌دهد.

این مسئول تصریح کرد: در متون اسلامی و توسط بزرگان تاکیدات وافری به شغل معلمی شده است. البته با توجه به مسئولیتی که داریم انتظارات بسیار زیادی نیز از ما به عنوان افراد توانمند در جامعه که سکان تعلیم و تربیت استان را نیز برعهده دارند، وجود دارد و باید به این نکته نیز توجه کنیم که معلمی ماندگار می‌شود که با دانش‌آموزان خود زندگی کند.

اسماعیلی ادامه داد: امروزه فرزندان ما بیشتر از سایر دوران‌ها به نگاه گرم و امیدوارکننده معلمان نیازمند هستند زیرا در تقابل با پیچیدگی‌ها، آسیب‌های اجتماعی، تنگناهای اقتصادی و تهاجمات فضای مجازی و رسانه‌های جمعی نیازمند پناهگاه امن و آرامش‌بخشی هستند که تنها در وجود معلمان که بعد از پدر و مادر قرار دارند، یافت می‌شود.

مدیرکل آموزش‌وپرورش استان زنجان اظهار کرد: همه ابعاد معلمی در آموزش خلاصه نمی‌شود بلکه رهبری، هدایت، محبت، در کنار دانش‌آموزش بودن، انتقال مهارت زندگی و ... نه تنها در سعادتمندی نسل آینده تاثیر دارد بلکه متضمن داشتن آینده‌ای بسیار زیبا و متعالی برای کشورمان است. همچنین توجه به مسائل روز و جهانی نیز می‌تواند در بصیرت‌بخشی و آگاهی‌بخشی نسل آینده موثر باشد.

انتهای پیام
captcha