آزاداندیشی اساتید و دانشجویان جهان علیه رژیم صهیونیستی نشان از حریت دانشگاه‌ها است
کد خبر: 4213414
تاریخ انتشار : ۱۲ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۴:۰۰

آزاداندیشی اساتید و دانشجویان جهان علیه رژیم صهیونیستی نشان از حریت دانشگاه‌ها است

مسئول دفتر نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان زنجان گفت: آزاداندیشی استادان و دانشجویان سراسر جهان با هر سلایق و هر نوع مذهب و ملیتی علیه رژیم صهیونیستی نشان از حریت و آزادگی دانشگاه‌ها است.

خیزش دانشجویان جهان علیه رژیم صهیونیستی

به گزارش ایکنا از زنجان حجت‌الاسلام علی نظری، مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری، در دانشگاه آزاد اسلامی استان زنجان امروز امروز ۱۲ اردیبهشت در جلسه شورای فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی واحد ابهر با اشاره به اعتراضات دانشجویی در جهان علیه رژیم صهیونیستی، اظهار کرد: آزاداندیشی استادان و دانشجویان سراسر جهان با هر سلایق و هر نوع مذهب و ملیتی علیه رژیم صهیونیستی نشان از حریت و آزادگی دانشگاه‌ها در راستای حمایت از مردم مظلوم فلسطین و غزه است.

وی با بیان اینکه تضارب آرا و اندیشه‌های فکری موجب پویایی فضای دانشگاهی می‌شود، عنوان کرد: لازمه فضای دانشگاه‌ها، حریت، آزادگی و تضارب آرا است که باید تلاش شود این مؤلفه‌های مهم در فضای دانشگاهی جاری و ساری شود. تک‌صدایی در جامعه و دانشگاه حتی آن تک‌صدایی حق هم باشد موجب رکود شده، بازار انحصار و نداشتن رقیب موجب شکست می‌شود و ایجاد فضا برای تضارب آرا خود موجب پویایی فرهنگی خواهد شد.

مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان زنجان ظرفیت دانشگاه آزاد اسلامی را به لحاظ سرمایه انسانی و دانشجویی با تکثر و تنوع مختلف مهم دانست و افزود: این ویژگی مهم، ویژه دانشگاه آزاد اسلامی بوده که باید در شناسایی توانمندی‌های دانشجویان تلاش بیشتری شود.

نظری، اعتبار علمی دانشگاه را یکی از راه‌های جذب دانشجو دانست و بیان کرد: افزایش اعتبار علمی دانشگاه و هویت‌بخشی علمی دانشجویان موجب افزایش دانشجو خواهد شد و این اولویت را در دانشگاه سرلوحه برنامه‌های خود قرار دهیم.

سیاوش طاهری رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد ابهر نیز گفت: تلاش کرده و می‌کنیم در همه برنامه‌ها، پیوست‌های فرهنگی در اولویت قرار گیرد و ارتقای رتبه فرهنگی، کسب موفق‌ترین کانون بسیج اساتید این واحد دانشگاهی و فعالیت‌های دیگر نشان از این دارد که در مسیر فرهنگی گام‌های خوبی برداشته شده است.

انتهای پیام
captcha