کد خبر: 4219657
تاریخ انتشار : ۱۳ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۳:۱۶
امام‌جمعه هیدج:

امام راحل عینیت سیاست و دیانت را به ما آموخت

امام‌جمعه هیدج با بیان اینکه امام راحل همواره تاکید داشتند اسلام دینی است که نمی‌شود آن را از سیاست جدا کرد، گفت: امام راحل عینیت سیاست و دیانت را به ما آموخت.

امام خمینی(ره)

حجت‌الاسلام اسدالله زارعی امام‌جمعه هیدج در گفت‌وگو با ایکنا از زنجان با اشاره به سالروز رحلت امام راحل و با بیان اینکه انقلاب اسلامی یادگار ارزشمند امام راحل است، تصریح کرد: امروز همه ما در سایه انقلابی نفس می‌کشیم که در سایه رهبری امام خمینی (ره) استقلال و آزادی را برای ما به ارمغان آورد.

وی با بیان اینکه امام راحل در راه خدا قیام کردند تا استبداد و استکبار و استعمار را از بین ببرد، تصریح کرد: جدایی‌ناپذیری دین از سیاست یکی از اندیشه‌های اصلی و تاکیدات همیشگی امام راحل بود.

امام‌جمعه هیدج با بیان اینکه امام راحل همواره تاکید داشتند اسلام دینی است که نمی‌شود آن را از سیاست جدا کرد و این سیاست و این دین، عین هم هستند، گفت: امام راحل عینیت سیاست و دیانت را به ما آموخت.

زارعی با بیان اینکه یکی دیگر از تاکیدات همیشگی امام راحل این بود که نباید به قدرت های توخالی دل بست، متذکر شد: ایشان تاکید داشتند هر کسی که به غیر از خدا دل ببندد، خدا او را درمانده خواهد گذاشت و تکیه‌گاهی برای او نخواهد بود.

امام‌جمعه هیدج با یادآوری اینکه قرآن منبع الهام‌بخش امام در به ثمر نشستن انقلاب بود، یادآور شد: امام راحل به ما فرمودند که نباید غفلت بکنیم از این مسئله که قرآن‌کریم در آیاتش سراسر در بحث مسائل اجتماعی و سیاست و فرهنگ و اقتصاد و کشورداری و حکمرانی مباحث طولانی برای ما خداوند متعال ارائه داده است.

وی با یادآوری اینکه امام خمینی (ره) همواره تاکید داشتند نباید به قدرت‌های توخالی امید بست، اظهار کرد: هرکسی که به غیر از خدا امید ببندد؛ امام سجاد (ع) در دعای ابوحمزه ثمالی می‌فرماید: هرکسی به غیر خدا امید ببندد، خدا او را درمانده خواهد گذاشت و تکیه‌گاهی برای او نخواهد بود و خدا ناصر و ولی او نخواهد بود.

انتهای پیام
captcha