مراکز قرآنی زنجان میزبان برنامه‌های غنی‌سازی اوقات فراغت می‌شوند
کد خبر: 4220899
تاریخ انتشار : ۲۲ خرداد ۱۴۰۳ - ۰۸:۰۳

مراکز قرآنی زنجان میزبان برنامه‌های غنی‌سازی اوقات فراغت می‌شوند

سرپرست اداره امور قرآنی اداره‌کل تبلیغات اسلامی زنجان از آغاز کلاس‌های غنی‌سازی اوقات فراغت جوانان و نوجوانان در مؤسسات و مراکز قرآنی این استان خبر داد.

اوقات فراغتبه گزارش ایکنا به نقل از روابط عمومی اداره‌کل تبلیغات اسلامی استان زنجان، حجت‌الاسلام حمید حسنی، سرپرست اداره امور قرآنی اداره‌کل تبلیغات اسلامی استان زنجان با اشاره به اهمیت آموزش قرآن و مسائل اعتقادی به جوانان و نوجوانان، تابستان و اوقات فراغت دانش‌آموزان را بهترین فرصت برای حضور آنان در کلاس‌های قرآنی دانست.

وی با بیان اینکه مؤسسات و مراکز قرآنی در طول سال برنامه‌های آموزشی دارند، تصریح کرد: این مراکز در ایام تابستان و برای غنی‌سازی اوقات فراغت جوانان و نوجوانان برنامه‌های ویژه‌ای تدارک دیده‌اند.

حسنی با اشاره به اینکه این مراکز و مؤسسات از اداره تبلیغات اسلامی دارای مجوز رسمی فعالیت هستند، ادامه داد: اطلاع‌رسانی برنامه‌های کلاسی مراکز برگزیده قرآنی به طرق مختلف از جمله اطلاع‌رسانی مجازی در کانال‌ها و گروه‌های مجازی همان شهرستان، ارسال به سایر نهادها و ارگان‌های متقاضی و همچنین اطلاع‌رسانی محله‌محور از طریق نصب بنر و پوستر صورت می‌گیرد که علاقه‌مندان جهت استفاده از این کلاس‌ها و دوره‌های آموزشی می‌توانند به این مراکز مراجعه کنند.

سرپرست اداره امور قرآنی اداره‌کل تبلیغات اسلامی استان زنجان افزود: حدوداً ۷۵۰ کلاس در مقاطع مختلف سنی و با عناوین مختلف در تابستان تشکیل خواهد شد که از مهم‌ترین این کلاس‌ها می‌توان به کلاس‌های آموزش روخوانی و روان‌خوانی، آموزش تجوید، آموزش مفاهیم و آموزش حفظ در همه مقاطع سنی، کلاس‌های آموزش صوت و لحن، آموزش احکام، تدبر در قرآن‌ کریم، کلاس‌های تفسیر قرآن‌ کریم و دوره‌های تخصصی و تربیت کادر متخصص و همچنین برگزاری برنامه‌های اردویی و نشست‌های بصیرتی اشاره کرد.

حسنی یادآور شد: در استان زنجان ۴۰ مؤسسه و بیش از ۲۰۰ خانه قرآن شهری و روستایی تحت پوشش اداره تبلیغات اسلامی فعالیت دارند و این مراکز در تابستان سال‌های گذشته و در قالب طرح غنی‌سازی اوقات فراغت جوانان و نوجوان را تحت پوشش برنامه‌ها و کلاس‌های تابستانی قرار دادند.

انتهای پیام
captcha