ضرورت توجه به ظرفیت‌های مردمی در برگزاری برنامه‌های دهه امامت و ولایت
کد خبر: 4220939
تاریخ انتشار : ۲۲ خرداد ۱۴۰۳ - ۰۹:۵۳
امام جمعه ابهر تأکید کرد؛

ضرورت توجه به ظرفیت‌های مردمی در برگزاری برنامه‌های دهه امامت و ولایت

حجت‌الاسلام والمسلمین سعید مرادپور گفت: با برجسته کردن نقش مردم در دهه امامت و ولایت باید تلاش کنیم برنامه‌های عید غدیر را مانند ماه محرم باشکوه برگزار کنیم.

دهه امامت و ولایت

به گزارش ایکنا از زنجان، حجت‌الاسلام والمسلمین سعید مرادپور، امام جمعه ابهر، امروز، ۲۲ خردادماه در جلسه ستاد غدیر این شهرستان با اشاره به در پیش رو بودن دهه امامت و ولایت بیان کرد: به دهه امامت و ولایت باید به‌عنوان یک فرصت که بسیاری از مشکلات را حل خواهد کرد، نگاه کنیم.

وی با بیان اینکه ولایتی که در قلوب ما قرار دارد ما را نجات خواهد داد، افزود: ولایت امام علی(ع) یکی از مهم‌ترین موضوعات در دین ماست، زیرا موضوعی است که اکمال دین پیامبر(ص) در گرو آن قرار داده شده است.

امام جمعه ابهر با اشاره به اینکه بدون موضوع ولایت تمام تلاش‌هایی که انجام می‌شود بیهوده است، گفت: همه ما در جمهوری اسلامی زندگی می‌کنیم و باید تلاش کنیم جایگاه ولایت فقیه را بیش از بیش تبیین کنیم.

مرادپور با توضیح اینکه برای این هفته باید برنامه‌ریزی جدی وجود داشته باشد، ادامه داد: هر کس باید در حد و وسع خود در این زمینه اقدام کند و همه باید تلاش کنیم برای این دهه سنگ تمام بگذاریم زیرا ما هر چه داریم از این دهه است و قبولی اعمال ما منوط به قبول ولایت است.

امام جمعه ابهر با بیان اینکه به هیچ چیز مانند ولایت در تاریخ ادیان دعوت نشده است، اظهار کرد: اگر فردی معتقد به «لا اله الا اللّه» که موضوع ولایت نیز در دل آن قرار دارد معتقد باشد و به آن عمل کند بسیاری از مشکلات زندگی او حل می‌شود.

وی با بیان اینکه با برجسته کردن نقش مردم در دهه امامت و ولایت باید تلاش کنیم برنامه‌های عید غدیر را مانند ماه محرم باشکوه برگزار کنیم، گفت: کنار گذاشتن مردم یک زنگ خطر است زیرا مردم کثیر هستند و با جمع کثیر می‌توان کارهای بزرگ انجام داد.

انتهای پیام
captcha