لیست تمامی پرونده ها
عالمِ واعظِ درس آموز

عالمِ واعظِ درس آموز

درگذشت عالمِ واعظِ درس آموز، جناب حجت‌الاسلام آقای حاج سیّد عبدالله فاطمی‌نیا رضوان‌الله‌علیه را به خاندان گرامی و همه‌ی صاحبان عزا و ارادتمندان و مستفیدان ایشان تسلیت عرض می‌کنم. اطلاعات گسترده و بیان جذاب و لحن شیرین این عالم محترم، منبعی پر فیض برای جمع زیادی از جوانان و راهجویان بود و فقدان آن مایه‌ تأسف و اندوه است. از خداوند متعال مسئلت می‌کنم که رحمت و غفران خود را شامل حال ایشان فرماید و پاداش وافر به ایشان عنایت کند. این بخشی از پیام رهبر معظم انقلاب در پی درگذشت عالم اخلاق و قرآن بود. در پرونده ویژه «عالمِ واعظِ درس آموز» همراه ما باشید.
جهاد تبیین در میدان جنگ روایت ها

جهاد تبیین در میدان جنگ روایت ها

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، رهبر معظم انقلاب اسلامی، تحرک وسیع دشمنان ملت ایران برای وارونه‌ سازی افکار و تخریب ایمان و باورهای مردم به وسیله انبوه رسانه‌ها و با استفاده از هزاران متخصص هنر و رسانه و پشتیبانی‌های هنگفت مالی و امنیتی را دلیل بر ضرورت حضور در عرصه جهاد تبیین به منظور پیروزی در جنگ روایت‌ها ذکر کرده‌اند. این پرونده خبری تلاش در جهت تبیین دستاوردهای انقلاب در دهه فجر انقلاب اسلامی و نیز فرصتی برای بررسی ابعاد جهاد تبیین به عنوان مهمترین عرصه جهاد در شرایط امروز است.
جانِ کلام

جانِ کلام

کلمه نیز مرگ و زندگی دارد، قرآن برای کلمه زنده که از آن به «قول سدید» به معنای سخن مناسب، ‌درست و شایسته تعبیر می‌کند، سهم بزرگی قایل است و آن را سبب اصلاح اوضاع انسان در گذشته و آینده برمی‌شمارد. با این وصف یکی شاه راه‌های رسیدن و شدن توقف در ایستگاه سخنان سازنده آن هم از انسان‌های متعالی و روشن است. باید بسیار شنید و بسیار دانست تا جریان‌ها، موج‌ها و آفات زندگی دنیایی ما را با خود با ناکجاآباد روزگار نکشاند و آن شویم که باید. «جانِ کلام»‌ بر آن است جرعه‌ای از سخنان بزرگان و با گلچینی در اندیشه‌های ناب قرآنی، اخلاقی و انسانی هدیه شما خوبان کند.
1