کد خبر: 3804499
تاریخ انتشار: ۲۸ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۲
گروه اجتماعی ــ معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار زنجان نسبت به وزش‌های بادهای شدید هشدار داد و گفت: شهرداران در رابطه با شکستگی درختان، سقوط اشیا، سقوط و یا تخریب مبلمان شهری تمهیدات لازم را در نظر بگیرند.
پیش‌بینی وزش‌های بادهای شدید در زنجانبه گزارش ایکنا از زنجان، مهرداد سلطانی 27 فروردین‌ماه در جلسه مدیریت بحران استان زنجان، نسبت به بروز بادهای شدید هشدار داد و اظهار کرد: بنا به اعلام هواشناسی در روزهای آتی بارش چندانی نخواهیم داشت، بلکه باد شدید برای استان پیش‌بینی شده که رعایت برخی نکات در این موارد ضروری است.
این مسئول به شهرداران توصیه کرد: در رابطه با شکستگی درختان، سقوط اشیا، سقوط و یا تخریب مبلمان شهری تمهیدات لازم را در نظر بگیرند و دستورات لازم را صادر کنند. همچنین انتظار می‌رود در این ایام داربست‌های موقت جمع‌آوری شده و داربست‌های دائمی که سطح بادگیر بالایی دارد نیز ایمن‌سازی شود.
سلطانی افزود: با توجه به پیش‌بینی وزش باد شدید در استان انتظار می‌رود که تیم‌های عملیاتی شرکت توزیع نیروی برق استان به دلیل در خطر بودن تاسیسات این شرکت به صورت آماده‌باش باشند و مصوبات این جلسه به صورت متناظر برای اجرا به فرمانداران ابلاغ و در صورت نیاز جلسات مدیریت بحران در شهرستان‌ها تشکیل شود.
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار زنجان تصریح کرد: در صورتی که احتمال بروز آلودگی بر اثر گرد و خاک در استان افزایش یابد، اداره‌کل هواشناسی باید هماهنگی‌های لازم را در این زمینه با اداره‌کل محیط زیست داشته باشد تا بتوان اطلاعیه‌های مورد نیاز را صادر کرد.
وی یادآور شد: شهرداری‌ها درختان واجد ارزشی را که در بلایای طبیعی در معرض خطر هستند را تثبیت کند و این اتفاق در بسیاری از کشورهای پیشرفته نیز اتفاق می‌افتد و از درختان تا پایان دوره حساس رشد و یا عدم آسیب، محافظت می‌شود.
انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: