کد خبر: 3805602
تاریخ انتشار: ۰۲ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۷
گروه فرهنگی ــ مدیرکل تبلیغات اسلامی استان زنجان از تدوین برنامه‌های ماه مبارک رمضان ۱۴۴۰هجری قمری در این استان با نگاه ویژه به بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی خبر داد و گفت: جوانان و نیز گفتمان‌سازی دینی از محورهای این برنامه هستند.
تدوین برنامه‌های رمضان ۱۴۴۰ در زنجانحجت‌الاسلام مسعود صفی‌یاری، مدیرکل تبلیغات اسلامی استان زنجان در گفت‌وگو با ایکنا از زنجان، اظهار کرد: ماه مبارک رمضان بهترین بستر برای تحقق «معنویت» در جامعه بر اساس بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی است و باید ضمن تهذیب نفس و خودمراقبتی، بهبود شاخص‌های اجتماعی و دینی در جامعه نیز مورد توجه قرار گیرد.
وی یادآور شد: اداره کل تبلیغات اسلامی استان زنجان برنامه‌های مدون و منسجم خود را برای ماه مبارک رمضان ۱۴۴۰ هجری قمری با نگاه ویژه به بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی تدوین کرده‌ است.
مدیرکل تبلیغات اسلامی استان زنجان ضمن تحلیل نقش جوانان در بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی بیان کرد: با توجه به بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی برنامه‌های ویژه‌ای را برای جوانان در ماه مبارک رمضان در نظر داریم؛ چراکه اندیشه و پویایی جوانان در عرصه‌های مختلف تأثیرگذار بوده و امروز نیز با بهره‌گیری از الگوهای اسلامی باید این نقش برجسته‌تر شود.
صفی‌یاری با اشاره به ابعاد مختلف بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی گفت: در چهل سالگی انقلاب دشمن با فضاسازی و سیاه‌نمایی، ناامیدی را در جامعه القا می‌کرد و صدور بیانیه گام دوم انقلاب در شرایط ویژه داخلی و بحران‌های خارجی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.
وی ادامه داد: این یک بیانیه عادی نیست بلکه منشور انقلاب اسلامی ما هر آنچه که می‌خواستیم در بخش فرآیند انقلاب اسلامی ترسیم کنیم در این بیانیه آمده‌است. این بیانیه با نگاه به گذشته انقلاب اسلامی، برنامه‌ای برای حال انقلاب اسلامی و چشم‌انداز امیدآفرین و روشنی برای آینده انقلاب اسلامی است.
مدیرکل تبلیغات اسلامی استان زنجان با اشاره به دستاوردهای چشم‌گیر انقلاب اسلامی افزود: در واقع مهمترین دستاورد انقلاب اسلامی در طول چهل سال حفظ آرمان‌ها و حفاظت از اصالت شعارها است.
صفی‌یاری مبلغین و روحانیون را طلایه‌داران عرصه تمدن‌سازی اسلامی دانست و گفت: تمدن‌سازی اسلامی با گفتمان‌سازی و حرکت جمعی محقق می‌شود. انتظار می‌رود مبلغین، نخبگان و تحلیل‌گران نقش خود را در تحلیل این بیانیه به خوبی ایفا کنند؛ چراکه بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی نیازمند گفتمان‌سازی و تحلیل عمومی به زبان‌ها و بیان‌های مختلف است و همه مردم باید نسبت به بندهای این بیانیه آگاهی داشته باشند.
انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: