کد خبر: 3820109
تاریخ انتشار: ۲۷ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۹
صفری تأکید کرد:
گروه فرهنگی ــ فرماندار طارم افزایش سرانه مطالعه را از نیازهای اصلی جامعه امروز دانست و گفت: هزینه‌های فرهنگی در سبد خانوارها گنجانده شود.
هزینه‌های فرهنگی در سبد خانوارها گنجانده شودبه گزارش ایکنا از زنجان، ستار صفری، ظهر امروز، دوشنبه، ۲۷ خردادماه در آیین رونمایی تاریخ و فرهنگ طارم نوشته اصغر بهرامی هزارودی با اشاره به جایگاه کتاب و کتابخوانی و تأثیرگذاری آن بر زندگی افراد گفت: متأسفانه خلأهایی در این زمینه در جامعه وجود دارد؛ لذا بایستی تلاش شود هزینه‌های فرهنگی نیز در سبد خانوارها قرار گیرد.
صفری یکی از اصلی‌ترین نیازهای امروز کشور را افزایش سرانه مطالعه در جامعه برشمرد و افزود: امروز جامعه در حوزه آسیب‌های اجتماعی رنج زیادی می‌برد و برقراری ارتباط ملموس تر با کتاب و کتابخوانی می‌تواند در کاهش آسیب‌ها تاثیرگذار بوده و خلأهای موجود را پر کند.
وی با بیان اینکه حوزه فرهنگ یک حوزه چند وجهی، حساس و کار بسیار طاقت‌فرسایی است، افزود: حوزه فرهنگ متولیان متعددی داشته و مطالبه‌گری در آن بسیار است و این در حالی است که متاسفانه تنها متولی پاسخگویی به مشکلات در حوزه فرهنگ دولت و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است.
این مسئول تاکید کرد: بایستی همه تلاش کنند ضمن کاهش موازی‌کاری، هم‌افزایی لازم را جهت ارتقای شاخص‌های فرهنگی داشته باشند. به جهت اینکه تاثیرگذاری اقدامات فرهنگی بلند مدت بوده و بسیار حساس است این حوزه نیازمند حضور فعال اهل فن است.
این مسئول با بیان اینکه خودباوری می‌تواند به تبلور توانایی‌های ما کمک کند و شناخت توانمندی‌های گذشتگان می‌تواند ما را یاری رساند اظهار امیدواری کرد: کتاب نویسنده جوان تاثیرگذاری مثبتی در شکوفایی استعدادهای موجود در شهرستان به همراه دارد.
فرماندار طارم تامین منابع مالی را از جمله مشکلات نویسندگان برشمرد و افزود: تلاش خواهد شد جهت تامین بخشی از هزینه‌های این نویسنده جوان حمایت‌های لازم صورت گیرد.
صفری در بخشی از سخنان خود با اشاره به برگزاری همایش حضور ناصر خسرو در شهرستان طارم در سال 1396 در این طارم، اظهار کرد: وجود امنیت در این شهرستان از برجسته‌ترین ویژگی‌های تاریخی منطقه است و این امر متاثر از فرهنگ والای مردم و اقتصاد شهرستان است، به طوری که در سفرنامه ناصر خسرو نیز به عینه به آن اشاره شده است.
این مسئول با اشاره به وجود آثار باستانی و مذهبی متعدد، طبیعت بکر و ظرفیت گردشگری، آب و هوای مطلوب در منطقه، تصریح کرد: چنین ظرفیتی شاید در سطح کشور کم‌نظیر باشد؛ لذا ضروری است همه در شناساندن این ظرفیت‌های بالقوه خدادادی کمک کرده و موجبات توسعه و شکوفایی اقتصاد شهرستان را فراهم کند.
فرماندار طارم در پایان از برگزاری نشست‌های دوره‌ای با اهالی فرهنگ و هنر خبر داد و افزود: امیدواریم بتوانیم با بهره‌گیری از نظرات سازنده فرهنگ‌دوستان شهرستان بتوانیم گامی مثبت در جهت ایجاد فضای بانشاط و امید برای مردم طارم داشته باشیم.
وی همچنین از برگزاری هفته فرهنگی در شهرستان با پوشش صدا و سیمای استان خبر داد و اهالی فرهنگ و هنر دعوت کرد تا در جهت هرچه بهتر برگزاری این برنامه فرمانداری را یاری رسانند.
انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: