کد خبر: 3828292
تاریخ انتشار: ۲۸ تير ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۶
گروه سیاست و اقتصاد ــ امام جمعه زنجان گفت: کشورمان مقابل زیاده‌خواهی‌ها و کوتاهی اروپا واکنش نشان داد و گام اول و دوم را مقابل بدعهدی اروپا برداشت.

ایران در مقابل بدعهدی آمریکا قدرتمندانه گام برمی‌داردبه گزارش ایکنا از زنجان، آیت‌الله علی خاتمی، امام جمعه زنجان ظهر امروز، 28 تیرماه در خطبه‌های نماز جمعه زنجان با اشاره به قبول قطعنامه توسط کشورمان، گفت: ملت ایران با ایستادگی در مقابل دشمنان اجازه نداد آنها به خواسته خود برسند و دشمن مجبور به قبول قطعنامه شد و ایران هم آن را پذیرفت تا جنگ به پایان برسد.

وی به فرارسیدن ۳۱ تیر سال ۶۷ اشاره کرد و گفت: فشارهای زیادی به صدام وارد شد تا قطعنامه را بپذیرد اما در این هنگام صدام با یورش به کشورمان تلاش داشت تا در میز مذاکره دست برتر را داشته باشد اما با ذلت و زبونی حاضر به قبول قطعنامه شد.

امام جمعه زنجان به حمله منافقین به کشورمان با حمایت استکبار جهانی و صدام نیز اشاره کرد و گفت: با ایستادگی ملت ایران حرکت منافقان در نطفه خفه شده و آنها با شکست مجبور به عقب‌نشینی از کشورمان شدند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه ۱۴ ماه پیش آمریکا از توافقی که با حضور کشورهای جهان انجام گرفت، یک طرفه خارج شد، تصریح کرد: کشورمان هم در مقابل زیاده‌خواهی‌ها و کوتاهی اروپا واکنش نشان داد و گام نخستین و دوم را مقابل بدعهدی اروپا برداشت.

آیت‌الله خاتمی با بیان اینکه آنها امروز می‌گویند که بیایید با آمریکا آتش‌بس کنید، تصریح‌کرد: صبر ایران هم اندازه‌ای دارد و با برداشتن گام‌های اول و دوم نشان داد که به این اقدامات واکنش نشان خواهد داد.

وی با بیان اینکه آمریکا اعلام کرده که ایران کار خوبی نکرده است که گام‌های اول و دوم را برداشته، افزود: کشوری که خود از برجام خارج شده و به آن عمل نکرده حق ندارد در مورد واکنش ایران سخن بگوید.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: