کد خبر: 3828607
تاریخ انتشار: ۲۹ تير ۱۳۹۸ - ۱۹:۱۳
گروه سیاست و اقتصاد _ استاندار زنجان با اشاره به بالا رفتن قیمت مرغ و مشکل در توزیع کالاهای اساسی در برخی شهرستان‌ها گفت: کسانی که سرخود قیمت کالاها را افزایش می‌دهند، مخل امنیت هستند.

کسانی که سرخود قیمت کالاها را افزایش می‌دهند، مخل امنیت هستندبه گزارش ایکنا از زنجان، فتح‌الله حقیقی امروز ۲۹ تیرماه در جلسه تنظیم بازار اظهار کرد: با توجه به بازدیدهایی که در هفته گذشته از همه شهرستان‌ها به عمل آمد، مشکل توزیع کالاهای اساسی در برخی شهرستان‌ها وجود داشت و در شرایط حاضر مدیرلن استانی و شهرستانی وظیفه دارند که جو جامعه را آرام کنند و باید توجه داشت که این مهم با شعار محقق نمی‌شود، بلکه باید اقدام عملیاتی در بین مدیران نهادینه شود.
وی با اشاره به شرایط خاص اقتصادی کشور، یادآور شد: متاسفانه برخی مدیران، مدیر شرایط عادی هستند؛ در حالی‌که شرایط خاص حاکم بر کشور ایجاب می‌کند، مدیر به صورت تمام‌وقت فعالیت داشته باشد و مدیری که امکان فعالیت تمام‌وقت ندارد، از مسئولیت خود کناره‌گیری کند؛ چراکه جامعه نیازمند مدیر عملیاتی است.
نماینده عالی دولت در استان زنجان با تاکید بر قاطعیت در انجام نظارت بر اصناف و سایر بخش‌ها، تصریح کرد: نظارت فقط به معنای حضور فیزیکی در بخش‌های مختلف نیست، بلکه انتظار می‌رود با بخش‌های مختلف ارتباط مستمر برقرار و از مشکلات آنان نیز اطلاع پیدا کرد تا بتوان تصمیم درست گرفت.
این مسئول ادامه داد: پیشگیری بخش مهم دیگری در نظارت است که نباید از آن غافل شد و پیش از اجرای آیین‌نامه‌ها و ابلاغیه‌ها در ابتدا این موارد را به بخش‌های مربوطه توضیح داده و آنان توجیه شوند تا زمینه اجرای قانون فراهم شود.
استاندار زنجان کسانی را که خودسرانه قیمت مرغ گرم را افزایش داده‌اند، مخل امنیت خواند و گفت: این فرد باید در قبال ناراحتی و عصبانیت مردم پاسخ‌گو باشد. همچنین کسی که تخلف خود را چندین‌بار تکرار و در مقابل جریمه نقدی مقاومت می‌کند، به دنبال اخلال است و باید به شدت با آن برخورد شود.
حقیقی بیان کرد: در سال گذشته که قیمت مرغ در کشور بین 15 هزار تا 17 هزار تومان بود، بر اساس مصوبه ستاد تنظیم بازار کشور، قیمت مرغ گرم در استان 11 هزار 500 تومان نگه ‌داشته شد که البته مشکلاتی را به وجود آورد، به همین دلیل باید در اجرای قیمت مصوبی که امسال برای مرغ گرم ارائه ‌شده، حداقل با استان‌های هم‌جوار هماهنگ شد تا مشکلاتی از قبیل قاچاق پیش نیاید و در این بین زیان ندیدن بخش تولید نیز باید مورد توجه قرار گیرد.
وی با اشاره به توزیع شکر، اظهار کرد: در حال حاضر با توجه به فصل تابستان و در نظر گرفتن ذائقه مردم، مصرف شکر افزایش یافته و قطعا این افزایش مصرف موقتی خواهد بود، به همین دلیل دستور عرضه شکر موجود در انبارها به مردم صادر شده و البته که این عرضه و توزیع باید با نظارت دقیق بخش تولید باشد. همچنین مقرر شده از ماه آتی 1800 تن شکر در استان توزیع شود که تقریبا دو برابر میزان توزیع ‌شده ماه قبل است تا مردم در تامین مشکلی نداشته باشند.
این مسئول ادامه داد: قنادانی که شکر 3400 تومانی دریافت می‌کنند باید توجه داشته باشند که قیمت تمام‌شده محصول خود را با احتساب شکر 3400 تومانی انجام دهند، در غیر این صورت با متخلفان برخورد خواهد شد. همچنین سازمان صنعت، معدن و تجارت نیز با توجه به نزدیکی به ایام محرم، اقلام مورد نیاز این ماه را شناسایی و سهمیه‌هایی را مدنظر قرار دهد.
استاندار زنجان در رابطه با خروج گندم از استان نیز خاطرنشان کرد: تا زمانی که انبار و سیلوهای استان پر نشود اجازه خروج گندم از استان داده نخواهد شد، البته پس از تکمیل ظرفیت استان، گندم به سایر استان‌ها ارسال می‌شود.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: